مهر ۲۵ام, ۱۳۹۶

مذاکره مجدد معنا ندارد/ در صورت ادامه بدعهدی ایران باید از برجام خارج شود

خطیب جمعه درگز گفت: ایران به تمام تعهداتش عمل کرده است و باید غرب نیز به‌طور کامل به تعهدات خودشان عمل کنند؛ در غیر این صورت ایران باید از برجام خارج شود و به رشد انرژی هسته خود بپردازد.

حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر در خصوص چرایی سخنان اخیر ترامپ گفت: درحالی‌که دولت‌های آمریکایی توقع داشتند با گروه‌های تروریستی و تکفیری، عراق و سوریه را تحت کنترل خود دربیاورند؛ شکست سنگینی را متحمل می‌شوند؛ بنابراین سخنان اخیر ترامپ حاصل این مسئله است.

امام‌جمعه درگز درباره اهمیت و اثر مقاومت در منطقه اذعان داشت: به لطف شهدای انقلاب اسلامی، مدافعین حرم و حضور نیروهای مختلف مقاومت در منطقه، داعش در حال محو شدن است.

وی افزود: اقدامات آمریکا در منطقه برای تأمین منافع اسراییل و ایجاد حاشیه امن برای آن صورت گرفته است.

 

آمریکای امروز با آمریکای دیروز تفاوتی ندارد

حجت‌الاسلام ایروانی بابیان اینکه آمریکای امروز با آمریکای دیروز تفاوتی ندارد؛ اذعان داشت: آمریکا همیشه دشمن اسلام بوده و خواهد بود؛ اما روش‌های مقابله آن‌ها و به‌خصوص با کشور ایران اسلامی متفاوت است.

وی ادامه داد: در یک دوره زمانی، آن‌ها با دستکش نرم مخملی با ما دست می‌دهند و در یک دوره زمانی دیگر با خشن علیه سخن می‌گویند.

خطیب جمعه درگز با تأکید به آنکه همه رییس‌جمهوران آمریکا در یک خط حرکت می‌کنند گفت: لبخند و خشم آمریکا ادامه‌دهنده یک جریان استکباری و صهیونیسمی است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم ادامه داد: آمریکا دشمنی‌اش را تا زمانی که ما دست از اعتقاداتمان برنداریم ادامه می‌دهد.

 

مردم و مسئولان هوشیار باشند

حجت‌الاسلام ایروانی با تأکید به حفظ هوشیاری مسئولان نظام خاطرنشان کرد: اینکه فکر کنیم اروپا بین ایران و آمریکا، ایران را انتخاب می‌کند تفکر اشتباهی است و لازم است مسئولان نسبت به آن هوشیار باشند.

وی تأکید کرد: اروپا به دنبال منافع و ایفای نقش بازیگری خود است.

خطیب جمعه درگز به پیش‌بینی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها در بیانات خودشان فرموده بودند؛ آمریکا بدعهد است و به تعهدات خود عمل نمی‌کند.

وی بابیان اینکه حرف‌های ترامپ حجت را بر مردم مسلمان ایران تمام کرد گفت: آن‌ها می‌خواهند مذاکرات را ادامه دهند و از ملت ایران امتیازهای مختلفی را بگیرند که مردم و هم مسئولان باید هوشیاری خود را حفظ کنند.

 

مذاکره مجدد معنا ندارد

حجت‌الاسلام ایروانی تأکید کرد: هیچ‌کسی حق ندارد وارد مذاکره مجدد در این موضوعات شود؛ چراکه ایران به تمام تعهداتش عمل کرده است و باید غرب نیز به‌طور کامل به تعهدات خودشان عمل کنند؛ در غیر این صورت ایران باید از برجام خارج شود و به رشد انرژی هسته خود بپردازد.

وی افزود: هیچ تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد؛ هر اقدامی که دشمن انجام دهد برای ما تبدیل به یک فرصت می‌شود.

وی تصریح کرد: دشمن ناخواسته با این اقدامات خود سبب ایجاد وحدت همه‌جانبه در کشور ما شده است که درنهایت رشد کشور ما را به دنبال دارد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *