مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۷

امام جمعه درگز

مذاکره ابزاری است برای اعمال دشمنی آمریکا/ قوه قضائیه در برخورد با فساد و مفسد ملاحظه نکند

امام جمعه درگز گفت: متاسفانه برخی مسئولان اجرایی کشور به جای رسیدگی به دردهای مردم در پی کارهای حزبی و سیاسی و مسائل شخصی خود هستند؛ قوه قضائیه باید در برخورد با این افراد مقتدر عمل کرده و هیچ ملاحظه ای را در مبارزه با فساد و مفسد انجام ندهد.

به گزارش درگزخبر؛  حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بدانید که تقوا، دوای بیماری های روحی و فکری بوده و سبب بینایی قلب و پیدا کردن چشم بصیرت است.

 

وی در ادامه سخنان خود ماه ذی الحجه را از جمله ماههای بزرگ خدا دانست و عنوان کرد: هیچ روزی در فضیلت و ثواب عبادت و بندگی خدا، همچون ایام دهه اول ذی الحجه نیست؛ روزه ۹ روز اول این ماه برابر روزه عمر انسان است و دعا و نیایش در روز عرفه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و اجری همانند اعمال شبهای قدر دارد.

 

امام جمعه درگز تبیین کرد: آزادگان مظهر استقامت و پایداری و حفظ عزت نظام اسلامی هستند؛ امروز آبروی این نظام مرهون ایثارگری ها و از خودگذشتگی های کسانی است که در دوران دفاع مقدس، وجود خود را صرف کردند تا عزت و اقتدار ایران و ایرانی حفظ شود.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع آحاد مردم، تاکید کرد: در ارتباط با مشکلات معیشتی همانگونه که بارها و بارها گفته شد، کاهش ارزش پول ملی و گرانی و بیکاری جوانان ناشی از سوء مدیریت مدیران داخلی بوده و تحریم های خارجی اثر ناچیزی بر این مساله دارند.

 

امام جمعه درگز گفت: عده ای وزیر و مسئول نالایق با برنامه ریزی غلط و سیاست گذاری نادرست، مشکلاتی را در کشور ایجاد می کنند که دشمن از این ضعف های به وجود آمده به نفع خود سوء استفاده کرده و مشکلات را دوچندان می کند؛ باید با مدیران فرسوده و بی انگیزه که منابع کشور را به باد فنا می دهند برخورد انقلابی شده و به جای آنها از نیروی جوانان مومن و انقلابی استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مسئولان اجرایی کشور به جای رسیدگی به دردهای مردم در پی کارهای حزبی و سیاسی و مسائل شخصی خود هستند؛ قوه قضائیه باید در برخورد با این افراد مقتدر عمل کرده و هیچ ملاحظه ای را در مبارزه با فساد و مفسد انجام ندهد.

 

حجت الاسلام ایروانی اذعان کرد: مردم ایران اسلامی همانهایی هستند که در دوران دفاع مقدس، جان و مال و هستی خود را دادند تا اجازه ندهند دشمن ذره ای از خاک کشور را تصرف کند، اما امروز دلیل حمایت نکردن آنها، دزدی، فساد و رانت خواری برخی مسئولین است که صرفا به فکر حفظ منافع شخصی خود هستند.

 

امام جمعه درگز در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تهدید آمریکا مبتنی بر راه اندازی جنگ دروغی بیش نیست؛ آنها در جنگ های نیابتی شکست خوردند و اگر جنگی علیه این نظام و کشور راه بیندازند پشیمان خواهند شد و شکست سختی خواهند خورد.

 

وی افزود: برجام تجربه تلخی بود که در آن نقدا تجهیزات و امکانات خود را از بین بردیم و در عوض وعده های پوچ و توخالی دریافت کردیم؛ کسانی که از مذاکره با ترامپ دفاع می کنند بدانند مذاکره ابزاری است برای اعمال دشمنی آمریکا.

 

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطر نشان کرد: این رژیم زورگوی متقلب هیچ گاه شایستگی مذاکره با ما را نداشته و نخواهد داشت؛ مشکل اقتصادی امروز نه با مذاکره بلکه با پای کار آمدن مدیران شایسته، مبارزه جدی با فساد، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و تکیه به توان داخلی حل خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *