دی ۲ام, ۱۳۹۵

فیصل مقداد: روابط ایران و سوریه از مرحله راهبردی به مرحله سرنوشت ساز رسیده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که جهت شرکت در دور جدید نشستهای کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه در دمشق بسر می‌برد با فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات روابط و همکاری‌های دو کشور و آخرین تحولات بحران سوریه و تحرکات سیاسی – دیپلماتیک مرتبط با آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از پایان نبرد حلب، این موفقیت را با توجه به وضعیت حلب و مداخله بازیگران متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی در بحران سوریه، یک تحول مهم و نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه و همپیمانان آن در برابر تروریسم دانست.

جابری انصاری با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو، این نشست را یک اقدام مثبت و رو به جلو دانست که می‌بایست با دقت، پی گیری و زمینه‌های لازم برای بهره گیری از همکاریهای منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت حل سیاسی بحران سوریه فراهم شود.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین اضافه کرد: در کنار موفقیت‌های میدانی در رویارویی با تروریسم، می‌بایست ابعاد انسانی و سیاسی بحران سوریه نیز مورد توجه و اهتمام قرار گرفته و اقدامات لازم در خصوص آن انجام شود.

فیصل مقداد قائم مقام وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار بر اهمیت روابط متمایز ایران و سوریه تاکید و اظهار داشت: روابط دو کشور از مرحله راهبردی فراتر رفته و به رابطه‌ای سرنوشت ساز تبدیل شده است.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه پایان نبرد حلب را یک موفقیت تاریخی برای سوریه و همپیمانان آن دانست و از حمایتهای همه جانبه و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه تشکر کرد.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *