دی ۶ام, ۱۳۹۶

فتنه ۸۸، جنگ احزاب نوین با برنامه‌ریزی استکبار جهانی بود

درگز- رئیس سازمان بسیج کارگری کشور عنوان کرد: اگر کسانی فکر کنند فتنه‌ای که صورت گرفت صرفا یک مساله ای بود گذرا که با دور هم نشینی و توطئه چینی یک عده آغاز شده و پس از چند صباح شورش و درگیری به پایان رسید در کمال ساده لوحی هستند چرا که فتنه 88 جنگ احزاب نوینی بود با برنامه‌ریزی استکبار جهانی.

محمد‌ابراهیم کریمی، در گفتگو با درگز‌خبر با اشاره به حرکت‌ رو به جلوی نظام اسلامی ایران بیان کرد: این نظام با رهبری‌های خردمندانه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و مقام معظم رهبری که خلف شایسته امام راحل هستند کشتی انقلاب را در همان مسیر هدایت امام پیش بردند و این انقلاب در طول چند دهه گذشته از مسیر خود، با پیروزی و حرکت رو به جلو سکوهای ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده است.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور تشریح کرد: در طول مدت چهار دهه‌ای که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، دشمنان اسلام به سرکردگی استکبار جهانی و صهیونیست غاصب هیچ وقت دست از توطئه علیه نظام برنداشتند و تصمیم دارند این انقلاب را به شکست بکشنانند و به کمتر از این هم راضی نمی‌شوند.

 

کریمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران منافع دشمن را به خطر انداخته‌است تصریح کرد: آن‌ها هستی خود را این‌گونه می‌بینند که انقلاب‌اسلامی را به شکست وادار کنند و با توطئه‌های رنگی مختلف سعی در ایجاد یاس و ناامیدی و ناآرامی در سطح جامعه دارند، در این میان یک عده عوامل فریب‌خورده داخلی که واقعا ما این‌ها را خودی نمی‌دانیم، به صورت آگاهانه آب به آسیاب دشمن ریخته و با یاری‌کردن دشمن، تبعات منفی برای کشور به بار می‌آورند.

 

وی عنوان کرد: اگر کسانی فکر کنند فتنه‌ای که صورت گرفت صرفا یک مساله ای بود گذرا که با دور هم نشینی و توطئه چینی یک عده آغاز شده و پس از چند صباح شورش و درگیری به پایان رسید در کمال ساده لوحی هستند چرا که فتنه ۸۸ جنگ احزاب نوینی بود با برنامه‌ریزی استکبار جهانی.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور تاکید کرد: این نوع ناآرامی‌ها و هم‌صدایی با استکبار همچون کف روی آب است که بالاخره محو شده و از بین می‌رود و انقلاب به صاحب اصلی خود که حضرت مهدی (عج) باشد تحویل داده‌شده و مسیر خودش را طی خواهدکرد.

 

تقلب در انتخابات برای آغاز شورش

کریمی افزود: دشمن با همکاری عناصر و عوامل داخلی خود و با بهانه‌هایی همچون تقلب در انتخابات، در صدد راه انداختن جنگ‌های زرگری بود که به این واسطه بتواند آب را گل‌آلود کرده و با یک فتنه بسیار پیچیده، انقلاب را به شکست و اضمحلال بکشناند.

 

وی با تاکید بر اینکه تقلب در انتخابات فقط یک بهانه برای آغاز شورش بود توضیح داد : در همان روزهای اول بعد از انتخابات مقام معظم رهبری حجت را تمام کردند و فرمودند: هر کس فکر می‌کند در انتخابات تقلب صورت گرفته و خطا شده، به ما گزارش بدهد، ما توسط شورای نگهبان رسیدگی می‌کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور خاطر نشان کرد: آمریکا و انگلیس برای آتش افروزی و شعله‌ور شدن ماجرای فتنه ۸۸ چیزی حدود ۷۰ میلیون دلار در اختیار سیا و BBC فارسی قرار دادند اما با بصیرت ملت شریف ایران و هدایت بسیار دقیق مقام معظم رهبری طومار این فتنه در هم پیچیده شد.

 

حماسه بزرگ نهم دی نقطه عطف تاریخ انقلاب‌اسلامی

 

کریمی اظهار کرد: این‌ها با تمام توانشان آمده بودند که انقلاب را به شکست بکشانند و در راه رسیدن به اهداف خود اقدام به آتش زدن مسجد و پرچم عزای امام حسین (ع) کردند، اما به لطف پروردگار و عنایات ویژه امام زمان (عج) و با حضور تمام طبقات مردم در روز نهم دی ماه، حجت بر عوامل فتنه تمام شد و بساط این فتنه برای همیشه برچیده شد که اگر نبود حماسه نهم دی، مطمئنا شاهد بروز مشکلات بسیار و تغییر مسیر انقلاب بودیم.

 

وی افزود: اثرات حرکت بزرگ مردم در نهم دی را می‌توان به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و به همین دلیل هم باید هر سال ایام نهم دی را با برنامه‌های مختلف و روایتگری و روشنگری برای نسل جوان زنده نگه داریم، چرا که زنده نگه داشتن این روز برابری می‌کند با روشن نگه داشتن چراغ انقلاب.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در مقایسه اثر تخریبی جنگ تحمیلی و فتنه ۸۸ تصریح کرد: سلاح به کار رفته در جبهه و جنگ، فیزیک و قدرت تخریبی مشخصی دارد ولی در بحث مربوط به فتنه وقتی عده ای می‌آیند و قسمتی از حق را با قسمتی از باطل مخلوط کرده و به خورد جامعه می‌دهند، اذهان گروه‌های مختلف مردم اعم از پیر و جوان مخدوش شده و اگر این مساله به خوبی جمع نشود تبعات بسیار نامطلوبی را در مسیر حرکت نظام و انقلاب ایجاد خواهد‌کرد.

 

کریمی تاکید کرد: آنچه که مسلم است این است که فتنه ۸۸ در کشور ما و به دست افرادی که در داخل کشور بودند رخ داد ولی در این میان نباید نقش دشمن در طراحی و برنامه ریزی در مورد فتنه و ارتباط و تعامل با عوامل داخلی را فراموش کنیم،

 

وی عنوان کرد: متاسفانه هر از چند گاهی، عده ای نا آگاه در همایش‌ها و اجتماعات و مجلات موضوع آزاد کردن سران فتنه که اکنون در حصر به‌سرمی‌برند را به میان می‌آورند. این در صورتی است که سران فتنه حاضر به پذیرش اشتباه خود نبوده و از محضر ملت شریف ایران عذر خواهی نمی‌کنند.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور تشریح کرد: سران فتنه کسانی هستند که در کشور شورش ایجاد کرده و نظم عمومی را به هم زدند و با غارت اموال بیت المال و به آتش کشیدن پرچم عزاداری امام حسین (ع) مسیر را برای توطئه‌ی استکبارهای جهانی هموار کردند، فلذا صحبت از آزادی این افراد تا زمانی که اظهار پشیمانی نکرده و توبه نکنند، جایگاهی نخواهد داشت.

 

کریمی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی هنوز هم یک عده وجود دارند که تمایل به پذیرش این مساله به عنوان فتنه نداشته و اصلا آن را قبول ندارند، بنابراین بهترین پاسخ از جانب ملت شریف ایران برگزاری هر چه با شکوه تر حماسه بزرگ نهم دی ماه است تا دشمنان داخلی و خارجی بدانند این روز تا ابد در ذهن تاریخ می‌ماند و فراموش شدنی نیست.

 

وی افزود: کسانی که این آتش را به پا کردند، باید تبعات آن را بپذیرند و اگر اعتراضی علیه آن‌ها صورت‌گرفته شود عین حق و عدالت است چرا که فتنه ۸۸ ظلمی بود که در حق ملت و نظام و انقلاب رفت و کسانی که در این ظلم نقش اساسی داشتن باید تاوان آن را پس دهند.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در پایان با اشاره به عنایت ویژه امام زمان (عج) به نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مقام معظم رهبری با مدد از حضرت حجت (عج) به خوبی و بدون آنکه آب از آب تکان بخورد به این مساله خاتمه بخشیدند و همچون سدی محکم در برابر هر گونه ظلم و جور و بی عدالتی ایستادگی کردند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *