اسفند ۱ام, ۱۳۹۵

عملیات آزادسازی غرب موصل آغاز شد

با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، عملیات آزادسازی بخش غربی شهر موصل از صبح امروز آغاز شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عملیات آزادسازی بخش غربی شهر موصل سرانجام پس از هفته‌ها انتظار با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق کلید خورد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، در دستور العبادی آمده است که نیروهای شرکت کننده در عملیات، باید آزادسازی «انسان» را بر آزادی خاک مقدم بدارند.

سرتیپ ستاد «عبدالرشید یارالله» فرماندهی کل عملیات آزادسازی موصل نیز اعلام کرده است که روحیه نیروهای عراقی بسیار عالی است.

بخش شرقی موصل در تاریخ ۵ بهمن گذشته به طور کامل به دست نیروهای عراقی افتاد. بخش شرقی دو سوم این شهر را در بر می‌گیرد و انتظار می‌رود عملیات آزادسازی بخش غربی در مدت کوتاه‌تری به سرانجام برسد.

با آزادسازی شرق موصل، بسیاری از تروریست‌ها به بخش غربی فرار کردند و از آن‌جایی که نیروهای الحشد الشعبی مسیر فرار به سمت سوریه را در غرب استان نینوی به طور کامل مسدود کرده‌اند؛ عناصر تروریستی به نوعی در بخش غربی در محاصره به سر می‌برند.


شهر موصل. ابعاد اصلی  

شهر موصل به وسیله رود بزرگ دجله به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم می‌شود. نهاد «مبارزه با تروریسم» همانند بخش شرقی در بخش غربی نیز بیشترین نقش را بر عهده خواهد داشت. همچنین پلیس فدرال عراق و بخشی از نیروهای زرهی ارتش نیز در این عملیات حضور خواهند داشت.

در حال تکمیل.

 

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *