Warning: include_once(core/fields/image.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400

Warning: include_once(): Failed opening 'core/fields/image.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400
عمری که در گیم‌نت‌ها تلف می‌شود | پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر

مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۵

عمری که در گیم‌نت‌ها تلف می‌شود

در گیم‌نت‌ها هزاران ساعت از عمر نوجوان کشور ما بدون خروجی و بازدهی به پای بازی‌های مروج خشونت و سبک زندگی غربی تلف می شود و مسئولین دستگا‌ه های فرهنگی نسبت به خطرات آن بی‌توجه نشان می‌دهند.

به گزارش درگزخبر، هر ساله با آغاز فصل تابستان و شروع ایام فراغت، دغدغه والدین برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان،‌ آغاز می شود و این سه ماه تابستان، فرصت مقتنمی را به وجود می آورد تا نوجوانان از آن در جهت تفریح، ورزش و فراگیری علوم جدید استفاده نمایند.

اوقات فراغت نوجوانان یک فرصت و یک تهدید محسوب می شود؛ فرصت از این جهت که نوجوانان می توانند از زمان یاد شده برای کسب دانش، مهارت‌های ورزشی، آموزش و تفریح استفاده نمایند و تهدید از آن جهت که در صورتیکه از این فرصت به خوبی استفاده نشود؛ این نعمت مبدل به نغمت گشته و حتی ممکن است به آینده نوجوانان و کودکان آسیب جدی وارد کند؛ بنابراین لزوم برنامه ریزی و فراهم سازی شرایط مناسب برای پر کردن اوقات فراغت آنان احساس می‌شود.

اهمیت پر کردن اوقات فراغت به آنجاست که دستگاه‌های اجرایی مانند آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های متولی این امر برای کودکان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی  و شرایط مناسب را برای انجام آن فراهم می‌کنند.

با این حال گیم‌نت‌ها نیز یکی از اماکنی هستند که به صورت موازی همه ساله با آغاز ایام تعطیل مورد استقبال بیشتر نوجوانان و جوانان قرار می‌گیرد.

در گیم‌نت‌ها هزاران ساعت از عمر نوجوان کشور ما بدون خروجی و بازدهی به پای بازی‌های مروج خشونت و سبک زندگی غربی تلف می شود و مسئولین دستگا‌ه های فرهنگی بدون توجه به آن، به آسانی از کنار این مسئله عبور می‌کنند.

محیط گیم‌نت‌ها که اکثرا کمتر مورد نظارت قرار می گیرد؛ خود مسئله‌ای است که نمی توان به آسانی از کنارآن عبور کرد؛ این گیم‌نت ها که معمولا از لحاظ جغرافیایی در محل پرت قرار دارند؛ محل مراجعه انواع گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوان در کنار یکدیگر هستند که خود همین مسئله می تواند به دلیل آسیب‌پذیری کودکان و نوجوانان لطماتی را به آنان وارد آورد.

خیلی از پسرهای مراجعه کننده به گیم نت، یک روز هم نمی‌توانند بدون گیم‌نت سپری کنند و این یعنی نوجوان جامعه ما به این کار اعتیاد پیدا کرده است و اکثر آن‌ها از روی بیکاری و نبود سرگرمی‌های مفید به آنجا می‌روند.

خود پدیده بازی‌های دیجیتال مبحثی است که می توان ساعت‌ها در باب آن سخن گفت و از مشکلات رایج آن سخن به میان آورد؛ این بازی‌ها محصول کشورهایی هستند که آرمان و دیدگاه متفاوتی از کشور ما دارند؛ بنابراین این باز‌ها مروج آرمان‌ها و اهداف کشور تولید کننده خود هستند و معمولا پر از تصاویر خشونت‌آمیز و مستهجن است.

خشونت و ابتذال از مسائلی است که امنیت جامعه ما را به خطر می‌اندازد؛ بنابراین لازم است دستگاه‌های فرهنگی شهرستان به خطرات این مسایل توجه کنند و والدین نیز برای پرورش و تربیت فرزندان شان وقت بیشتری بگذارند و کمتر آنها را به سمت بازی های رایانه ای سوق دهند.

انتهای پیام/مصطفی دارابی

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودیNotice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3959

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *