آبان ۱۷ام, ۱۳۹۶

طرفداران «بابان‌اف» در «بیشکک» شورای مردمی برگزار می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «ادیل توردوکولاف» فعال اجتماعی قرقیزستان از برگزاری شورای ریش‌سفیدان توسط ساکنان استان شمالی «تالاس» در شهر «بیشکک» خبر داد.

به گفته این فعال اجتماعی، این شورا در تاریخ ۱۸ نوامبر سال جاری برابر با ۲۷ آبان سال جاری در پایتخت قرقیزستان با حضور نمایندگان پارلمان، فعالان اجتماعی و مقامات دولتی برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان این شورا خواستار بررسی بیشتر مسائل مربوط به حفظ یخچال‌های طبیعی و عذرخواهی رسمی رئیس جمهور قرقیزستان برای اظهارات انتقادی وی درباره ساکنان استان تالاس هستند.

علاوه بر این گروهی از ساکنان استان تالاس از شکست «اموربیک بابان‌اف» رئیس حزب پارلمانی «رسپوبلیکا» در انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان ناراضی شده و پس از انتخابات تجمع اعتراضی با شرکت بیش از هزار نفر در میدان مرکزی شهر «تالاس» برگزار کردند که این موضوع در نشست شورای ریش سفیدان از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

همچنین به تازگی پس از بازگشایی پرونده جنایی برای بابان‌اف توسط دادستان کل قرقیزستان طرفداران وی در استان تالاس باز هم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

انتهای پیام/ح


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *