تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

شکارچی حیوانات وحشی در چنگال قانون گرفتار شد

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: یک نفر شکارچی حرفه ای که در منطقه حفاظت شده زرین کوه اقدام به شکار پستانداران وحشی می کرد دستگیر و به تحمل زندان و پرداخت 400 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد

حسین اصلاحی در گفتگو با درگزخبر؛ از دستگیری یک نفر شکارچی حرفه ای در منطقه حفاظت شده زرین کوه خبر داد و اظهار کرد: در پی وصول گزارشی مبنی بر کشتار پستانداران وحشی توسط فردی از اهالی روستاهای درگز در منطقه حفاظت شده زرین کوه، اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی در مورد این سوژه آغاز شد.

 

وی افزود: با تلاش شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست درگز، مخفیگاه نامبرده مورد شناسایی و رصد قرار گرفت.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست درگز تصریح کرد: ماموران ما پس از حصول اطمینان از وجود اجزای جانوران وحشی شکار شده در منزل وی، با اخذ نیابت قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و با همراهی پلیس اطلاعات و امنیت درگز، به محل مزبور مراجعه کردند.

 

اصلاحی تشریح کرد: متهم با دیدن ماموران، اقدام به قمه کشی کرد و از طرفی همسر وی با استفاده از فرصت ایجاد شده آثار جرم را به داخل چاه ریخت؛ در این میان متاسفانه یکی از محیط بانان مورد اصابت ضربات قمه قرار گرفت و مجروح شد.

 

وی تبیین کرد: در نهایت مامورین موفق شدند با مهار متهم، وی را به دادسرا معرفی کنند و نامبرده با نظر مرجع قضایی روانه زندان شد .

 

این مقام مسئول گفت: با حضور مجدد مامورین در منزل متهم و بررسی دقیق منزل وی، یک قبضه سلاح قاچاق ۵ تیر ساچمه زنی و ۵ عدد فشنگ چهارپاره از چاه خارج و در بررسی های بیشتر، آثار شکار ۴ راس قوچ و میش و بره وحشی به همراه یکدستگاه دوربین چشمی، مقداری ساچمه جهت مونتاژ فشنگ و دو پایه فلزی کشف و ضبط شد.

 

اصلاحی در پایان ضمن تشکر از همکاری مردم و تقدیر از همراهی تمام ارگانهای شهرستان خاطر نشان کرد: متهم به دلیل شکار غیرمجاز، تمرد و حمله به مامورین با دستور مقام قضایی محکوم به پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال خسارت به خزانه و تحمل زندان شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *