دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

شورای اسلامی شهر بابارشانی الگویی برای سایرشوراها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بیجار بام ایران ،گزارشی بر ناکارآمدی شورای شهر بیجار و مشکلاتی که کارگران شهرداری با آن دسته و پنجه نرم می کنند با عنوان کارهای بی حساب و کتاب کشتی شهرداری بیجار را به گل نشانده /کارگران شهرداری بیجار چوپ بی تدبیری شورا را می خورنددر سایت درج شد.

پیرو گزارش درج شده از سوی یکی از کارشناسان شهرسازی گزارشی از عملکرد شورای شهر بابارشانی از شهرهای شهرستان بیجار به سایت بیجار بام ایران ارسال شده که بدون هیچ دخل و تصرفی در ادامه می خوانید:

مدیریت محترم سایت بیجار بام ایران ،بادرج مطلبی شما تحت عنوان کارهای بی حساب وکتاب شهرداری بیجار، برآن شدم تا در خصوص شهرداری و شورای شهر بابارشانی مطلبی کوتاه بیان دارم.

مقدمه ای کوتاه در خصوص شهرداری بابارشانی:

این شهرداری در سال ۱۳۷۹ به تصویب هیات وزیران رسید و در سال ۱۳۸۰ با جمعیتی قریب به ۱۰۰۰نفررسما"افتتاح شد بابارشانی درکیلومتر ۳۲ جاده قدیم بیجار همدان ودر شرق شهرستان واقع گردیده است.

اماگزارشی اجمالی از۱۰سال خدمت شورای اسلامی(دوره سوم وچهارم) شهربابارشانی .

ثبات مدیریت سر لوحه کار شورای اسلامی شهر بابارشانی قرار دارد

بطور کلی برای شورای اسلامی شهر بابارشانی فرقی نمیکند، رئیس شورا چه کسی باشد این شورا علی رغم اختلاف نظرهای که داردهمان رویه خود که ثبات مدیریت شهرداری است، را در رأس تصمیمات خود میداند.

به نظرشمادر ۱۰سال اخیرچند شهردار ورئیس شورا در این شهرجابجاشده؟؟؟

در طول دوره سوم شورا که ۶ سال طول کشید و همچنین دوره چهارم شورا که سال آخر آنرا سپری میکنیم سه بار رئیس شورا و فقط یک شهردار و آن هم در سال ۸۶ جابجا شده است .

شهردار کنونی آقای علی اکبر سالاری هستند که دو بار با رای ۱۰۰ درصدی یکی در سال ۸۶ و دیگری در سال ۹۲ و همزمان با شروع دوره جدید شورا بر کرسی بسیار محکم شهرداری بابارشانی تکیه دادند.این رأی قاطع سبب دلگرمی شهردار و پرسنل خدوم شهرداری همچنین مردم شهر گردید .

اکنون با کمک شورای اسلامی شهر و پشتیبانی منطقی از ایشان مدتقریب به۱۰  سال است شهر بابارشانی یک شهردار دارد.

در طول این ۱۰سال به گواه بسیاری از رهگذران و میهمانان و شهروندان چهره شهر بسیار دگرگون شده است و از حالت روستایی بطورکاملا" محسوسی خارج شده است، طرح های بسیاری در این مدت اجرایی شده است .

در ادامه اشاره ای کوتاه میکنم از طرحهای اجرا شده که از صفر تا صد آن در طول مدت خدمت جناب آقای علی اکبرسالاری به بهره برداری رسیده است

مطالعه ،اجرا و بهره برداری از دو میدان ورودی و خروجی با المانهای بسیار شکیل

مطالعه ،اجراواحداث ۳۵۰متر بلوار ۴۵ متری در خروجی شهر و۱۱۰ متر ورودی شهر

مطالعه ،اجراوبهره برداری از ۹۹ درصد تعریض معابر وکوچه بندی براساس طرح هادی شهر

مطالعه ،اجراوبهره برداری از دوپارک در سطح شهر

اجرای صد درصد آسفالت کوچه های تعریض شده سطح شهر

اجرای بیش از ۹۰ درصد پیاده روسازی معابر

مطالعه وتملک و اجرای دوشهرک به نامهای شهرک آفتاب در شمال شهر وشهرک قائم در جنوب شرقی شهر

اجرای ممیزی املاک سطح شهر

وبسیاری موارد دیگر

شاید برای شما هم سوال ایجادشود که یک شهر با بودجه بسیار اندک ( درسال ۱۳۸۶ قریب به ۱۵۰ میلیون تومان و در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۵۰۰میلیون تومان) چگونه توانسته است این حجم کار را به سرانجام برساند ؟

جواب واضح است ،اگر انسجام ،وحدت ،همدلی بین شهردار و شورای شهر باشد، هر چیز غیر ممکنی ممکن خواهد شد.

در حال حاضر شهرداری بابارشانی صاحب بیش از یکصد قطعه زمین مسکونی با متراژهای بیش از ۱۵۰ متر مربعی در جای جای شهر است که بسیار سرمایه عظیمی محسوب میشود.

و اما آخرین دستاورد شهرداری بابارشانی ؛

این شهرداری در حال حاضراقدام به اخذ وام ۸۰۰ میلیون تومانی نموده است که در نوع خود بسیار کم نظیر است ،چراکه به شهرداریهای کوچک وام بیشتر از کل بودجه مصوب آن شهرداری تعلق نمیگیرد. اما با تدبیر شورای شهر ورایزنی های شهردار باتجربه وهمت مسولان این وام دریافت شد، تا شهرداری بابارشانی به شعار مقام ولایت جامه عمل بپوشاند ودر راستای شعار اقتصادمقاومتی یک گام اساسی برداردو کارگاه تولید شن وماسه راه اندازی کند .

شورای شهر مصمم است پس از راه اندازی این کارگاه در اردیبهشت ماه سال آتی که موجب ایجاد اشتغال برای جوانان سطح شهر میشود کارگاه تولید بتن همچنین در فازهای بعدی کارگاه تولید آسفالت را هم احداث نماید .پیش بینی میشود با ایجاد این سایت به حول و قوه الهی معضل بیکاری در شهر بابارشانی بطور کلی ریشه کن گردد.

کلام آخر:اگر وحدت ،همدلی و قانون مداری در رأس آنها دلسوزی برای شهردر بین اعضاء شورای اسلامی وشهرداری وجود داشته باشد با سرمایه و اعتبار محدود می توانیم شهری آباد و در مسیر توسعه داشته باشیم .

تهیه شده توسط :مرتضی جبرئیلی دانشجوی کارشناس ارشد شهرسازی


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *