دی ۱۴ام, ۱۳۹۵

شهر چاپشلو ۲ روز در هفته پزشک ندارد

رئیس شورای شهر چاپشلو گفت: شهر چاپشلو فاقد دندان‌پزشک است و شهروندان 2 روز در هفته به پزشک دسترسی ندارند.

حسن زراعتکار رئیس شورای شهر چاپشلو در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر با اعلام این مشکلات گفت: شهر چاپشلو با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر فاقد دندانپزشکی، داروخانه شبانه و تزریقات شبانه است.

وی افزود: خدمات پزشکی یکی از نیاز‌های مهم شهروندان محسوب می‌شود که مسئولین مربوطه برای افزایش رفاه حال مردم هر منطقه‌ای باید نسبت به راه اندازی آن اقدام نمایند.

 رئیس شورای شهر چاپشلو با بیان اینکه شهر چاپشلو جزو مناطق محروم محسوب می‌شود گفت: شهروندان چاپشلویی مشکلات عدیدی برای بر طرف نمودن مشکلات مرتبط با بهداشت و سلامت خود دارند.

وی ادامه داد: هر چند درمانگاه چاپشلو در شیفت صبح پاسخگوی مراجعین است؛ اما در صورت نیاز به تزریقات و دارو در خارج از شیفت صبح، باید فرد بیمار مسیر ۱۴ کیلومتری تا درگز را بپیماید.

وی تصریح کرد: این بخش داندان‌پزشک ندارد و پزشکان درمانگاه نیز هفته‌ای ۲ روز برای مداوای بیماران به روستاها عزیمت می‌کنند و در طول این ۲ روز حتی در شیفت صبح هم شهروندان به پزشک دسترسی ندارد.

زراعت‌کار با اشاره به اینکه شغل اکثر مردم چاپشلو دامپروری و کشاورزی است؛ اذعان داشت: مراجعه شهروندان به مرکز شهرستان برای خدمات پزشکی هزینه‌بر و موجب اتلاف وقت آنهاست.

وی افزود: از طرف دیگر با توجه به عبور جاده بین شهری درگز-کلات از چاپشلو راه‌اندازی یک اورژانس ۱۱۵ لازم و ضروری است.

رئیس شورای شهر چاپشلو خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوز تاسیس و راه‌اندازی اورژانس ۱۱۵ اخذ شده است و مکان احداث آن نیز معین شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش مسئولان امور بهداشتی این درمانگاه به زودی برای استفاده مردم آماده شود و گوشه‌ای از مشکلات بهداشتی و درمانی این شهر حل شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *