آذر ۳۰ام, ۱۳۹۵

شهروندان درگزی از جابجایی ناگهانی ترمینال رنج می‌برند+تصاویر

جابجایی به سرعت ترمینال درگز از مرکز شهر به حاشیه شهر، مشکلات زیادی را برای شهروندان درگزی به وجود آورده است؛ و مسئولان هنوز راهکار مناسبی در این خصوص ارائه نکرده‌اند.

به گزارش درگزخبر، در اجرای مصوبات به عمل آمده توسط مسئولین ذیربط شهرستان درگز، به طور ناگهانی برای شهروندان، از روز ۲۸آذر، از ورود اتوبوسهای مسافربری به داخل شهر درگز جلوگیری شد و محل سوار شدن مسافرین به محل پیش بینی شده در حاشیه شهر منتقل شد.

این اقدام، اگرچه به صورت قانونی انجام گرفت؛ اما به دلیل نبود امکانات رفاهی لازم، سردی هوا، عدم دسترسی آسان و افزایش هزینه‌ها، مورد اعتراض شهروندان و رانندگان اتوبوس واقع شد و با اعلام عدم رضایت خود در شبکه‌های اجتماعی، نسبت به این تصمیم مسئولان شهرستان، اعتراض نمودند و خواستار توجه، رسیدگی و تغییر نظر مسئولان به وضعیت موجود شدند.

حسن اشکو یکی از مسافرین ناراضی در این زمینه به خبرنگار ما گفت: زنان و کودکان با وجود این هوای سرد، مشکلات فراوانی جهت استفاده از اتوبوس های مسافربری دارند که متاسفانه در حال حاضر پاسخگویی مناسب در این زمینه وجود ندارد.

بهمن بهاری راننده بازنشسته در این زمینه نیز اذعان داشت: این چه اقدامی است که بلیط را در محل ترمینال قدیم می‌فروشند و مسافر را در حاشیه شهر سوار می‌کنند و مسافرین را نیمه شب، در محل نامناسب پیاده می‌کنند!

حسن رزمیانی مدیر شرکت خصوصی ترمینال درگز در این خصوص گفت: ما از مسئولان برای جابجایی این ترمینال فرصت دوباره خواستیم تا ضمن پایان فصل سرد سال، فرصت لازم جهت تکمیل محل جدید ترمینال را محیا کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مسافرین دارای مشکلات زیادی در محل جدید ترمینال نظیر، دوری از شهر، عدم وجود تاکسی و عدم فراهم بودن امکانات زیر ساختی مواجه هستند.

رزمیانی اذعان داشت: متاسفانه یکی دیگر از مشکلات رانندگان عدم امکان استفاده از جایگاه سوخت گازوئیل شهر درگز است و رانندگان مجبور هستند؛ از جایگاه سوخت شهرستان قوچان استفاده نمایند.

وی ادامه داد: ما از فرماندار درگز انتظار داریم؛ با فرصت دیگر، موجب رفاه حال شهروندان درگزی شوند.

رضا داوری شهردار درگز با بیان اینکه این طرح از مدت ها قبل مطرح بوده اذعان داشت: براساس تصمیم شورای ترافیک، خروج ترمینال مسافربری که دو شرکت آزاد مسافربری در آن مشغول به فعالیت هستند؛ از حدود سه سال قبل مطرح می‌باشد؛ که سرانجام بعد از چند دفعه فرصت به شرکت‌های مسافربری این اتفاق به صورت ضرب‌العجلی انجام شد.

وی افزود: هر چند که بنا به نظر شورای ترافیک قرار داشتن ترمینال باعث تصادفات می‌شود؛ ولی اگر تصادفات ۴۰ سال گذشته را بررسی کنیم درصد خیلی کمی از تصادفات داخل شهری به اتوبوس های مسافربری تعلق می گیرد.

 در پایان امید است مسئولین شورای ترافیک شهرستان ضمن اجرای صحیح قانون، با بومی کردن قوانین و در نظر گرفتن شرایط شهروندان نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند و موجبات پیشرفت شهرستان را محیا نمایند.

انتهای پیام/

  • dscn6929
  • dscn6930
  • dscn6931
  • dscn6933
  • dscn6934
  • dscn6936
  • dscn6938
  • dscn6939

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *