خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۶

شب‌های احیا، فرصت جبران اشتباهات فرهنگی گذشته است

یک ذاکر اهل‌بیت (ع) گفت: ماه مبارک رمضان و شب‌های احیا می‌تواند یک نقطه شروع در عرصه‌های فرهنگی باشد و توانایی تصحیح کج‌روی‌های گذشته جامعه را دارد.

محمدرضا احتشامی به خبرنگار درگزخبر گفت: مداحی فرصت و لیاقتی است که به فرد داده می‌شود تا در خدمت اهل‌بیت علیه‌السلام باشد؛ و مانند تمام عرصه‌های فرهنگی، حساسیت‌های مخصوص به خود را دارد.

وی افزود: استفاده از منابع معتبر دینی و تاریخی در کنار اخلاق دو رمز موفقیت و ماندگاری یک مداح محسوب می‌شود و برخلاف تفکر عامه مردم، صوت و صدای خوب در درجه بعدی قرار می‌گیرد.

این ذاکر اهل‌بیت (ع) خاطرنشان کرد: مداحی شغل و یا منبع درآمد نیست و نباید یک مداح برای کارهایش قیمت مادی تعیین کند.

وی ادامه داد: مداحی یک عشق و مسئولیت بزرگ فرهنگی است که در درون فرد رشد می‌کند.

احتشامی با اشاره به ایام شهادت حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که درهای رحمت خداوند در آن باز می‌شود.

وی افزود: در این ماه انسان با روزه‌داری و عبادت، اشتباهات گذشته خود را جبران می‌کند و قدم درراه سعادت فردی و اجتماعی می‌گذارد.

این ذاکر اهل‌بیت (ع) درباره شب‌های احیا اذعان داشت: شب‌های قدر باید قدر دانسته شود و مردم با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها آن را احیا کنند.

وی ضمن اشاره به مشکلات متعدد فرهنگی در جامعه تأکید کرد: ماه مبارک رمضان و شب‌های احیا می‌تواند یک نقطه شروع در عرصه‌های فرهنگی باشد و توانایی تصحیح کج‌روی‌های گذشته جامعه را دارد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *