مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۸

سپاه از عوامل اصلی ضربه گیری در مقابل تحریم هاست

امام جمعه درگز با اشاره به موضوع آغاز صادرات بنزین از کشور و نقش سپاه در این موفقیت بزرگ خاطرنشان کرد: سپاه از عوامل اصلی ضربه گیری در مقابل تحریم ها و البته مهم ترین عامل شکست آمریکا در نقشه تحریم ایران است.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه های نماز جمعه ۱۸ مرداد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین زاد و توشه آدمی برای ورود به سرای آخرت است.

 

وی در ادامه با عرض تسلیت شهادت امام باقر (ع) به بیان ویژگی های شخصیتی آن حضرت پرداخت و گفت: امام باقر (ع) فردی بود که به لحاظ علمی بیشترین خدمت را به مذهب تشیع و اسلام حقیقی انجام داد؛ بیش از ۳۰ هزار روایت از این امام همام برای شیعیان باقی مانده است.

 

امام جمعه درگز گفت: از نظر امام باقر (ع) سلام کردن با صدای بلند، غذا دادن به دیگران و اهل نماز شب بودن باعث بالا رفتن درجه انسان در نزد خدا می شود؛ همچنین دائم الوضو بودن، مراقبت بر نماز اول وقت و نماز جماعت کفاره گناهان است؛ بخل، پیروی از هوای نفس و تکبر موجب هلاکت انسان است و در نهایت ترس از گناه، میانه روی در مصرف و سخن گفتن به عدالت نجات بخش آدمی است.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: امروز در این برهه حساس تاریخی نیاز داریم که خبرنگاران با انتشار اخبار خوب خود، مردم را به نظام و انقلاب امیدوار کنند؛ البته حق خبرنگاران است که انتقاد منصفانه و مطالبه گری عادلانه داشته و درخواست مردم را از مسئولین طلب کنند.

 

وی تبیین کرد: مطابق روایت پیامبر اکرم (ص)، خدا در هیچ روزی به اندازه عرفه گناهان بندگان را نمی‌آمرزد، تا آنجا که برخی از گناهان بزرگ جز با توبه در روز عرفه بخشیده نمی شوند.

 

امام جمعه درگز عنوان کرد: خداوند عید قربان را وسیله ای برای کمک به نیازمندان قرار داده؛ مطابق روایات اسلامی اولین قطره خونی که از قربانی ریخته می شود، خداوند گناهان صاحب قربانی را می بخشد؛ در شرایط فعلی اگر کسی توانایی خرید گوسفند قربانی را ندارد می توان به صورت گروهی و یا کمک به کمیته امداد در این امر خداپسندانه شریک شد.

 

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع ورزشکاران اظهار کرد: تفکر انقلابی و بصیرت را در خود تقویت کنید، چرا که تنها راه پیشرفت کشور همین است؛ ضعف ها و مشکلاتی در حوزه مدیریتی کشور وجود دارد اما هیچ گاه جوانان نباید از این مشکلات ناامید شوند، بلکه باید توان خود را به کار گیرند تا همگان را وادار به تسلیم و در نهایت پیشرفت کشور کنند.

 

وی در پایان با اشاره به موضوع آغاز صادرات بنزین از کشور و نقش سپاه در این موفقیت بزرگ خاطرنشان کرد: سپاه از عوامل اصلی ضربه گیری در مقابل تحریم ها و البته مهم ترین عامل شکست آمریکا در نقشه تحریم ایران است؛ اگرچه دیگران در مدیریت کشور ضعف هایی داشته اند اما سپاه این کاستی ها را جبران کرده و با همت خود، کشور عزیز ما را به خودکفایی و اوج قله های عزت رسانده است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *