دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

ساماندهی ۱۰۰ درصد گلزارهای شهدا در شهر های کشور

به گزرش خبرنگار مهر،^ محسن انصاری صبح پنج شنبه در  جلسه با معتمدین معین استان زنجان با گرامیداشت یاد و نام شهدا ، جانبازان و ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه ۶۰ درصد از گلزارهای شهدای کشور ساماندهی شده اند، افزود: ۱۰۰ درصد گلزارهای شهری و ۶۵ درصد گلزارهای روستایی این استان  ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه هدف از ساماندهی گلزارهای شهدا ، حفظ این نمادهای ایثار و شهدا برای نسل های آینده است، ادامه داد: ساماندهی گلزارهای شهدا در ظاهر یک کار فیزیکی است اما در واقع یک فلسفه و ماهیت فرهنگی دارد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور درخواست جانبازان ۷۰ درصد و ویلچری استان در خصوص تکمیل  مرکز فرهنگی ، ورزشی و توانبخشی ایثار در زنجان گفت : ساخت این مرکزدر زنجان دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده است و باقیمانده این طرح هم با کمک مسئولین استانی در حال تکمیل است و البته بعضی از فازهای آن به بهره برداری رسیده و درحال استفاده می باشد.

انصاری  اظهار کرد:  استان زنجان شهدای برجسته‌ای چون دکتر مجید شهریاری را دارد و همچنین وجود شهدای مدافع حرم، فرماندهان لشکری و کشوری و ۳ هزار شهید گلگون کفن در کنار عناوینی چون خطه غواصان دریادل و پایتخت شور و شعور حسینی جایگاه ارزشمندی به این استان داده است.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  مهمترین هدف  از سفر به استان زنجان را پیگیری کارهای فرهنگی ، بررسی ساماندهی گلزار شهدا  ، پیگیری اشتغال ایثارگران و خانواده های آنان و توسعه فرهنگ ایثار وشهادت عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که در سفر به استان‌ها از اولویت خاصی برخوردار است دیدار با اعضاء معتمدین استان‌ها است چرا این گروه‌ها با تاریخچه‌ای ۱۰ ساله می‌توانند مشکلات معیشتی، فرهنگی و … را به مسئولان بنیاد انتقال دهند و آنان را در حل معضلات یاری کنند. از این‌رو به نظر می‌رسد اثر بخشی این جلسات به مراتب بالا است.

انصاری یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا، جانبازان و آزادگان را برپایی جلسات معتمدان معین دانست و افزود: خوشبختانه اثرات وجود این جمع ارزشمند خود را در طرح‌های سپاس نیز به خوبی نشان داده است به طوری که مسئولان بنیاد کشور ۳۵ درصد تمام دیدارها را انجام می‌دهند و مابقی دیدارها توسط معتمدان و دیگر مسئولان صورت می‌گیرد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  با اشاره به اینکه دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر راهی برای معرفی آنان به جامعه است، گفت: اگر این دیدارها انجام نشود شهید، شهادت و ایثار فراموش می‌شود پس به این نتیجه می‌رسیم که دیدار و گفتگو با جامعه هدف پل ارتباطی مستحکمی میان مسئولان و این قشر ارزشمند برقرار کرده و از سوی دیگر مسیر را برای حل مشکلات آنان هموار می‌کند.

 انصاری ادامه داد: شهید و شهادت تمام شدنی نیست به تعبیری اگر عاشورا تمام شود جاودانگی شهید، شهادت و ایثار نیز تمام می‌شود. 

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به موضوع اشتغال بیان کرد: مهیا شدن زمینه مناسب برای اشتغال جامعه هدف یکی از دغدغه‌های مهم بنیاد است که در این راستا با مسئولان استان زنجان نیز صحبت‌هایی شده‌ تا با فراهم شدن موقعیت‌های مختلف برای اشتغال، طبق قانون ۲۵ درصد این افراد خانواده‌های شاهد و ایثارگر باشند. در این میان باید توجه داشته باشیم که بحث بیکاری در کشور وجود دارد نباید متصور شویم که این معضل به کل از بین برود بلکه مسئولان تلاش می‌کنند تعداد بیکاران کشور به طرق مختلف کاهش داشته باشند.

انصاری  مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار زنجان را یکی از پروژه‌های مهم بنیاد در استان زنجان عنوان کرده و اضافه می‌کند: این پروژه با پیشرفت ۷۰ درصدی باید به زودی به اتمام برسد و از آنجایی که فعال بودن آن اثرات چشمگیری بر روحیه جامعه ایثارگری دارد در صدد خواهیم بود که به زودی این افراد از تمام امکانات آن بهره‌مند شوند همچون بخش استخر که طبق بررسی‌ها رضایت جامعه هدف را به دنبال داشته است.  

وی  اظهار کرد: از مجموع ۹۰ مجتمع بنیاد استان‌های سراسر کشور ۵۵ فاز  به بهره‌برداری رسیده است. در این میان طبق آنچه در قانون در نظر گرفته شده باید بودجه ملی و استانی هر دو به یاری اتمام این پروژه‌ها بیایند که امیدواریم بودجه استانی زنجان نیز برای اتمام پروژه پرداخت شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه تا زمانی که یاد و خاطر شهدا زنده باشد امنیت در کشور برقرار است، افزود: این افراد مایه برکت نظام و انقلاب هستند و کشور را در مقابل حیله‌های دشمن حفظ می‌کنند.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *