دی ۲۶ام, ۱۳۹۶

زنده گیری و رها سازی یک قلاده گربه جنگلی

رئیس پارک ملی تندوره از زنده گیری و رها سازی یک قلاده گربه جنگلی توسط ماموران محیط زیست در این شهرستان خبر داد.

حسین اصلاحی در گفتگو با درگز خبر؛ از زنده گیری و رها سازی یک قلاده گربه جنگلی توسط ماموران محیط زیست در این شهرستان خبر داد.

 

وی افزود: به دنبال گزارش مردمی، مبنی بر گرفتار شدن یک حیوان وحشی در واحد مسکونی یکی از روستاهای شهرستان، مامورین محیط زیست به محل اعزام شده و در بررسی ها مشخص شد که حیوان گرفتار شده از نوع گربه جنگلی بوده که با وارد شدن به مرغداری یکی از اهالی روستا باعث تلف شدن تعدادی از طیور و خسارت مالی شده بود.

 

رئیس پارک ملی تندوره  تصریح کرد: مامورین محیط زیست با همکاری صاحب منزل موفق به زنده گیری این حیوان با ارزش شدند و پس از بررسی و اطمینان از سلامت کامل این جانور، او را در زیستگاه طبیعی خود در پارک ملی تندوره رها کردند.

 

اصلاحی ضمن تشکر از این خانواده که علی رغم خسارت های مالی فراوان نهایت همکاری را با مامورین محیط زیست داشته اند تشریح کرد : گربه جنگلی یکی از ۸ گربه سان وحشی ایران بوده و جانوری اغلب شب گرد است که بصورت انفرادی زیست می کند و به علت شکار بی رویه و تخریب زیستگاهها ، جمعیت این حیوانات به نحو چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

 

رئیس پارک ملی تندوره ضمن بیان اینکه با کاهش مواد غذایی در زیستگاه حیوانات وحشی حضور آنها در مناطق مسکونی و مناطقی که فاقد شرایط مطلوب زیستی هستند اجتناب ناپذیر است خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست درگز با شماره های ۴۶۲۲۲۲۸۴ -۴۶۲۲۸۸۲۴  اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *