مهر ۲۴ام, ۱۳۹۶

زایمان طبیعی اولویت اول مادران باشد

یک کارشناس مامایی گفت: درد طبیعی زایمان یک فرایند فیزیولوژیکی است و بخشی از زایمان است که فواید فراوانی را هم برای مادر و هم برای رشد طبیعی نوزاد به دنبال دارد.

آرزو سبزواری، کارشناس مامایی در خصوص مسائل بارداری به خبرنگار درگزخبر گفت: جنین بعد از ۹ ماه رشد خود به مرحله پایانی و کامل می‌رسد که بعدازآن فرایند طبیعی زایمان شروع می‌شود.

سبزواری با اشاره به اینکه درد زایمان مرحله‌ای از زایمان است؛ اذعان داشت: خداوند دانا بر اساس حکمت و علم نامتناهی خود، این درد طبیعی را جزئی از مرحله زایمان قرار داده است و نحوه تولد نوزاد را به این شکل قرار داده است و تمام مادران ما نیز بیش از به این شکل فرزندان خود را در خانه‌هایشان و حتی در کوچ‌های خود به دنیا آورده‌اند.

وی ادامه داد: درد طبیعی زایمان یک فرایند فیزیولوژیکی است و بخشی از زایمان است که فواید فراوانی را هم برای مادر و هم برای رشد طبیعی نوزاد به دنبال دارد.

سبزواری خاطرنشان کرد: نوزادانی که طبیعی به دنیا می‌آیند؛ نسبت به نوزادانی که به‌صورت سزارین به دنیا می‌آیند؛ رفتار طبیعی‌تری دارند.

نوزادانی که از راه طبیعی به دنیا می‌آیند؛ دارای علاقه بیشتری در انجام رفتارهایی طبیعی پس از زایمان نظیر مکیدن و گرفتن سینه مادر هستند.

این کارشناس مامایی گفت: مادر در هنگام تولد نیاز به هیچ‌گونه دارو، سرم ندارد و به‌محض تولد فرزند، مادر دردهایش را فراموش می‌کند.

وی تصریح کرد: در مراحل زایمان طبیعی حضور و کمک فردی آشنا به مادر و عمل زایمان بسیار مؤثر و کاراست.

سبزواری درباره تعدادی از آسیب‌های ذاتی سزارین خاطرنشان کرد: سزارین یک عمل جراحی نسبت بزرگ محسوب می شود؛ که لایه‌های مختلفی از شکم مادر برای دسترسی به جنین بریده می‌شود و مادر در این حالت حدود ۴۵ دقیقه بی‌هوش است.

وی تأکید کرد: این عمل جراحی دارای تبعات منفی است و بلعکس زایمان طبیعی که بعد از تولد فرزند دردها کاهش می‌یابد، در سزارین تازه دردها آغاز می‌شود.

این کارشناس مامایی در پایان گفت: مادران زایمان طبیعی را در اولویت خود قرار دهند و در صورت نظر ماما، متخصصان و یا شرایط ویژه عمل سزارین را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

 


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *