دی ۷ام, ۱۳۹۵

روز ۹ دی، هم ردیف روز ۲۲بهمن، ۱۳آبان و روز قدس است

امام جماعت مسجد جوادالائمه(ع) درگز گفت: بزرگداشت روز 9 دی، باید از برگزاری یک همایش در یک مکان فراتر رود و در لایه‌های مختلف اقشار مردمی و جامعه رسوخ کند.

حجت‌الاسلام جعفر دانا، دبیر آموزش و پرورش و امام جماعت مسجد جوادالائمه(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار درگزخبر در خصوص اهمیت فرهنگی بزرگداشت روز ۹ دی اذعان داشت: ۹ دی ۸۸ روزی ماندنی در تاریخ زرین انقلاب اسلامی است و یک روز عاشورایی و غدیری است.

وی افزود: ۹ دی در تاریخ این انقلاب همانند معلمی است که برای مردم امروز و آینده انقلاب اسلامی درس ولایتمداری، عشق و بصیرت را در مکتب خود درس می‌دهد.

حجت‌الاسلام دانا با تاکید به عظمت ۹ دی اذعان داشت: اهمیت روز ۹دی هم ردیف روز ۲۲بهمن، ۳۱شهریور، ۱۳آبان و روز قدس است و باید برای با شکوه‌تر شدن آن، تمام مردم و مسئولین هم‌دل و هم‌زبان آنرا ارج دهند.

وی ادامه داد: بزرگداشت این روز باید از برگزاری یک همایش در یک مکان فراتر رود و در لایه‌های مختلف اقشار مردمی و جامعه رسوخ کند.

امام جماعت مسجد جوادالائمه(ع) درگز در خصوص اینکه چه کسانی فتنه سال ۸۸ را به وجود آوردند گفت: در سال ۸۸ سه گروه در فتنه شرکت داشتند؛ گروه اول همان فتنه انگیزان اصلی جهان، یعنی استکبار و صهیونیست جهانی؛ گروه دوم شامل افرادی بودند که در جریان فتنه نقش کلیدی و اجرایی داشتند و دسته سوم در فتنه هم کسانی بودند که بستری برای فتنه شدند.

وی تشریح کرد: باید این سه دسته را از یکدیگر جدا دانست؛ چرا که حتی مقام معظم رهبری هم برخوردشان با این سه دسته متفاوت بوده و به صورت یکسان با آن‌ها برخورد نکردند.

این فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به چگونگی به وجود آمدن ۹دی و تهدیدات موجود برای این روز، گفت: بسیاری در داخل و خارج کشور قصد داشتند جریان ادامه‌دار ۹ دی را یک حادثه بخوانند که مردم فقط یک راهپیمایی انجام دادند؛ ولی در واقع ۹ دی یک اتفاق نبود بلکه یک جریان فطری و ادامه دار بر گرفته از فرهنگ غدیر و عاشورایی بود که همچنان نیز ادامه دارد.

وی افزود: ۹ دی اثبات نمود مسئله ولایت در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قائمه اصلی است که محور تمام وابستگی مردم به نظام و بر گرفته از ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: اگر ولایت مطلقه فقیه نباشد؛ کل نظام از مردم جدا می‌شود و از مسیر اصلی خود یعنی رسیدن به ظهور حضرت مهدی(عج) و تشکیل حکومت جهانی فاصله می‌گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *