آذر ۳ام, ۱۳۹۶

رشد کارآفرینی در استان یزد معنا ندارد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرو ابرکوه، کارگاه آموزشی اشتغال، کارآفرینی و کسب و کار موفق در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال که به صورت برنامه مشترک ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه، بسیج مهندسین و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه برگزار شد.

در این کارگاه، دکتر سید اسد هاشمی مقدم استاد کارآفرین و اولین مرکز مشاوره استان یزد در این همایش اظهار کرد: داعش نابود شده است و باید به نابودکنندگان آن تبریک گفت اما داعش درون که همان تنبلی، نا امیدی و عدم خودباوری است در درون جوانان ما از بین نرفته است.

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، صرفا در شعار خلاصه شده است
هاشمی مقدم با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال صرفا در شعار خلاصه شده است، گفت: کسب و کار از تعهد به خود شروع می شود و یک کارآفرین موفق، کسی است که بتواند قبل از اینکه به سراغ کاری برود و یا در پی ایده های جدید باشد آموزش لازم را ببیند چرا که بدون آموزش، کار به شکست می انجامد.

استاد کارآفرین استان یزد با تاکید بر اینکه شهدا اهل شعار نبوده و عمل محور بودند ادامه داد: همه ما نسبت به خون شهدا موظف هستیم؛ باید همچون شهدا، فرهنگ کارآفرینی را در بین جوانان ترویج داد و بدانیم که بزرگ ترین امر به معروف امر به کار و پرهیز از بیکاری است.

وی وظیفه خانواده را در ایجاد روحیه کار، تلاش و مبارزه با تنبلی مهم عنوان کرد و گفت: خانواده بویژه زنان نسبت به تربیت نسل کارآمد موظف هستند نه اینکه نسلی پرورش یابد که دائما در فضای مجازی و بدون هدف بچرخد.

هاشمی مقدم تشخیص دهید فرصت را یکی دیگر از لوازم کار موفق برشمرد و گفت: جوانان باید به دنبال فرصت و ایده جدید باشند و برکت را در خود باوری بجویند نه اینکه منتظر کمک های دولت باشند.

این استاد دانشگاه داشتن روحیه تعامل در کسب و کار باید و تفکر را ضروری دانست و افزود: موفق ترین افراد کسانی هستند که از تفکر خود استفاده می کنند؛ ایده به این معناست که نیاز را با فرصت ترکیب کرد؛ نیاز را جستجو کرده و پس از نیازسنجی، با بررسی طرح قدم در راه موفقیت گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه کارآفرینی استان یزد پایین است افزود: متاسفانه کشاورزی و برخی از صنایع مختص ایران مورد هجمه کشورهای غربی قرار گرفته است و باید مراقبت این هجمه های اقتصادی دشمنان بود.

انتهای پیام / ک


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *