مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۵

رابطه عمل زیبای و فقر فرهنگی

افزایش جراحی زیبایی در کشور منشا فرهنگی دارد و باید با راهکار فرهنگی حل شود.

به گزارش درگزخبر، با گشتی در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی به قیافه‌ها و چهره‌های غریب برخورد می کنیم که همگی توسط متخصصان زیبایی و گاه غیر متخصص ایجاد شده است.

این اواخر بینی‌ گربه‌ای، گوش جنی، چال گونه، چشم روباهی، لب‌های پروتزی و سایر جراحی‌های زیبایی به قدری شایع شده است که اغلب می توان آنرا در هر جایی دید.

در گذشته نه چندان دور جراحی زیبایی یا همان جراحی پلاستیک تنها برای برطرف شدن عیوب و مشکلات ظاهری افراد نسبتا مرفع ایجاد می شد و فرد تحت عمل تلاش خود را انجام می‌داد؛ تا کسی متوجه این عمل نشود؛ اما امروزه این نوع جراحی به تمام اقشار جامعه رسوخ کرده است و تبدیل به وسیله‌ای برای فخر فروشی شده است.

جراحی زیبایی به خاطر رشد شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای همچنان در حال زیاد شدن است و سن درخواست جراحی به خصوص در دختران در حال پایین آمدن است و والدین، بدون توجه به خطرات ذاتی جراحی‌ها به راحتی خود و اعضای خانواده خود را برای اندکی زیبایی به تیغ جراح می سپارند.

افزایش جراحی و سودهای کلان آن پای هر فرد سودجو و دلال را به میان باز می کند و باعث شده بسیاری از افراد توسط پزشکان غیر مجرب و در اماکنی غیر استاندارد نظیر آرایشگاه‌ها و با پول‌های هنگفت انجام شود که تبعات پزشکی منفی را به دنبال خواهد داشت که به راحتی می توان موارد فراوانی را در رسانه های مختلف مشاهده کرد.

متاسفانه ایران در آمار عمل جراحی زیبایی نیز مانند خرید لوازم آرایشی، مصرف نوشابه و مصرف نمک در جهان دارای رتبه نخست است.

باید توجه کرد؛ بسیاری از مشکلات یاد شد منشا فرهنگی دارد؛ بنابراین با راهکارهای فرهنگی قابل حل است؛ متاسفانه با وجود مشکلات اقتصادی در چند سال اخیر دغدغه مسایل فرهنگی در حال کاهش است که نتیجه آن چیز جز وخیم تر شدن اوضاع بعضی از مسایل نیست.

بنابراین لازم است مردم خود از مسئولین مطالبات فرهنگی داشته باشند و در ثانی خود مسئولین نیز نسبت به مشکلات فرهنگی حساس باشند و با اقدام فوری و تخصصی در صدد حل آن باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *