اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۷

دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری مایه مباهات ملت بزرگ ایران است

امام جمعه درگز دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری را مایه مباهات ملت بزرگ ایران دانست و گفت: بازتاب گسترده این دیدار پیامهای مهمی را به سراسر دنیا مخابره کرد که از جمله آنها می توان به تثبیت سیاسی و نظامی دولت سوریه و نفوذ پایدار جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بدانید که تقوا، دوای بیماری های روحی و فکری بوده و سبب بینایی قلب و پیدا کردن چشم بصیرت است.

 

وی در ادامه موضوع خانواده را یکی از مهمترین دغدغه های همه دلسوزان دین از جمله مقام معظم رهبری دانست و عنوان کرد: امروزه جریان سرمایه داری بین المللی و صهیونیستی تصمیم به نابودی بنیان خانواده گرفته است، لذا باید برای حفظ و تقویت ارکان خانواده در جامعه همت گماشته شود؛ ازدواج های دیر هنگام، سخت گیری در امر ازدواج، فرزند آوری کم و ازدواج های سفید گوشه ای از تلاشهای دشمن برای تغییر در فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ماست.

 

امام جمعه درگز تبیین کرد: یکی از نکات کلیدی در سلامت و حفظ خانواده ضرورت درک متقابل اعضای خانواده نسبت به یکدیگر است؛ همانگونه که زن و مرد نقاط مشترک بسیاری دارند، تفاوت هایی هم بین آنها وجود دارد، لذا شناخت این ویژگی هاست که زندگی را برای افراد لذت بخش و شیرین خواهد کرد.

 

حجت الاسلام ایروانی با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری تاکید کرد: مطابق روایات اسلامی، بعد از توحید، هیچ امری بهتر از خدمت به بندگان خدا نیست؛ در این روزهای پایانی سال که مشکلات معیشتی، گرانی و تورم خیلی از خانواده ها را درگیر خود کرده، کمک و خدمت به افرادی که در وضعیت مالی خوبی قرار ندارند یکی از مهم ترین ضرورت هاست.

 

وی افزود: یقین بدانید که برکت زندگی و خیر دنیا و آخرت در پس ایجاد لبخندی است که با کوچکترین کمک های مادی می تواند بر لب کودکی اتفاق بیفتد؛ ضمن اینکه صدقه پیش از آنکه به دست نیازمند برسد به دست خدا خواهد رسید.

 

امام جمعه درگز در بخش های دیگری از سخنان خود دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری را مایه مباهات ملت بزرگ ایران دانست و اظهار کرد: بازتاب گسترده  این دیدار پیامهای مهمی را به سراسر دنیا مخابره کرد که از جمله آنها می توان به تثبیت سیاسی و نظامی دولت سوریه و آغاز سفرهای خارجی سران سوری، تجلیل از خدمات ایران در کمک به مبارزه با تروریسم در سوریه و نفوذ پایدار جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد.

 

حجت الاسلام ایروانی در پایان ضمن واکنش به استعفای وزیر خارجه کشور خاطرنشان کرد: از مسئولین میخواهیم به جای حرکات کودکانه و حاشیه ای به مشکلات مردم برسند؛ تورم و گرانی فشار مضاعفی را به مردم آورده و انتظار می رود تمام ارکان نظام به خصوص دولتمردان به تقویت اقتصاد درونی و رفع مشکلات مردم بپردازند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *