آذر ۲۲ام, ۱۳۹۵

دستگیری و بازداشت منتشرکننده کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم (ص) در درگز

دادستان عمومي و انقلاب، شهرستان درگز گفت: فرد منتشر کننده کاریکاتور، در کمتر از 48 ساعت شناسایی و دستگیر شد.

به دنبال انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم(ص) در شبکه اجتماعی تلگرام، خلیل الله برزنونی دادستان عمومی و انقلاب، شهرستان درگز به خبرنگار درگزخبر گفت: فرد منتشر کننده کاریکاتور در کمتر از ۴۸ ساعت شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: بنا به اظهارات متهم دستگیر شده این فرد هیچگونه وابستگی سیاسی به هیچ یک از گروه‌های سیاسی ندارد و اعلام داشته؛ هنگام انتشار کاریکاتور توجهی به محتوای آن ننموده و به طور سهوی این کار را انجام داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان درگز گفت: این کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم(ص) عصر روز چهارشنبه(۱۷آذر ۹۵) توسط فردی در یک گروه تلگرامی منتشر شد.

وی ادامه داد: متن این پیام و کاریکاتور ارسال شده مصداق توهین به مقدسات می‌باشد و ما نسبت به این موضوعات هیچگونه چشم پوشی و اغماضی نخواهیم کرد و همانند سایر جرایم خشن حساسیت ویژه‌ای داریم و در چارچوب قانون در سریع ترین زمان ممکن، شدیدترین برخورد را نسبت به مجرمین خواهیم داشت.

برزنونی خاطر نشان کرد: این پرونده، از طریق نیروهای اطلاعاتی، پلیس فتا، پلیس تخصصی شهرستان درگز و مرکز استان، در سریع‌ترین زمان ممکن، مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: فرد مذکور ادعا نموده ‌است؛ که هیچ انگیزه توهین آمیزی در کار نبوده و از این اقدام ناخواسته شدیدا احساس پشیمانی می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب، شهرستان درگز ضمن تشکر از زحمات تلاش‌های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی شهرستان، به کاربران فضای مجازی هشدار داد و گفت: افراد از انتشار هر گونه مطلب یا تصویر توهین آمیز به مقدسات، اشخاص و یا تشویش اذهان عمومی پرهیز نمایند.

وی افزود: اگر فردی به خودش اجازه چنین جسارتی دهد؛ قطعا با برخورد دستگاه قضایی در چارچوب قانون مواجه خواهد شد.

گفتنی است؛ عصر روز چهارشنبه (۱۷ آذر ۹۵) کاریکاتوری موهنی از رسول اکرم(ص) توسط فردی در یک گروه تلگرامی منتشر شد که موجب جریحه دار شدن احساست مردم انقلابی درگز شد.

به طوریکه صبح روز بعد (۱۸آذر) جمعی کثیری از جوانان و شهروندان انقلابی درگز به دفتر امام جمعه مراجعه نموده و از رخ دادن این اتفاق ابراز نگرانی می‌کنند و خواستار پیگیری موضوع شدند.

در خطبه دوم نماز جمعه درگز در روز ۱۹ آذر، حجت ‌الاسلام محمد ساجدیان امام جمعه موقت شهرستان نسبت به انتشار کاریکاتور از پیامبر اکرم(ص) در شبکه‌های اجتماعی، واکنش نشان داد و خواستار پیگیری از سوی دستگاه قضایی شد.

انتهای پیام/

  • dscn6667
  • dscn6667

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *