تیر ۱۹ام, ۱۳۹۶

درگز، بهشت جلوبندی‌سازها

مشکل چاله‌ها و خرابی‌های آسفالت شهر درگز، این شهر را به بهشت جلوبندی‌سازهای مبدل کرده است.

 

به گزارش درگزخبر، آسفالت فرسوده، بعضی از خیابان و کوچه‌های شهر مرزی درگز، یکی از معضلات قدیمی شهروندان و رانندگان درگزی محسوب می‌شود.

هرچند در سال گذشته تعدادی از خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر آسفالت شد؛ که مایه رضایت شهروندان درگزی بود؛ اما تعداد بالای خیابانها و کوچه های محتاج آسفالت شدن، بسیار بیشتر است.

اغلب کسانی که برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری به این شهر قدم می‌گذارند؛ در مرحله اول از وجود انواع سرعت‌گیرهای غیراستاندارد و چاله‌های خیابان متعجب می‌شوند.

آسفالت بسیار نقاط شهر درگز مربوط به دهه‌های گذشته است؛ که همین پایین بودن کیفیت خیابان‌های درگز، آن را از شهرستان‌های مجاور خود متمایز کرده است.

آسفالت خیابان یکی از عناصر زیبایی شهری محسوب می‌شود؛ اما خرابی و چاله‌های خیابان تنها یک مسئله زیبایی شهر محسوب نمی شود؛ بلکه رانندگانی که برای معیشت خود همواره مجبور به استفاده از این جاده و خیابان‌ها میباشند؛ مورد تحمیل خسارت‌های مالی فراوانی قرار می‌گیرند.

.خرابی خودرو که بخشی از آن به خاطر خرابی جاده‌ها و خیابان‌های داخلی درگز است؛ شهر درگز را تبدیل به بهشت جلوبندی‌سازها کرده است؛ که سبب فزایش نارضایتی و دلخوری شهروندان درگزی شده است.

هرچند گاهی اوقات خیابان‌ها و معابر شهر درگز مورد مرمت و بهسازی قرار می‌گیرند؛ که متأسفانه این کار اغلب باکیفیت مناسب انجام نمی‌شود و اگر حتی این مرمت‌ها در تنش‌های دمایی معمول دوام یابد؛ پستی‌وبلندی‌های آن رانندگان را آزار خواهد داد.

سرعت‌گیرهای غیراستاندارد شهر درگز نیز خود داستان دیگری دارد؛ این سرعت‌گیرها، از استاندارد خاصی تبعیت نمی‌کنند؛ بلکه بیشتر شبیه انباشت مقدار آسفالت بر قسمتی از خیابان‌ است و بنا به یک قانون نانوشته، در هرجایی از خیابانهای درگز تصادفی رخ دهد؛ باید شهروندان منتظر سبز شدن یک سرعت‌گیر در آن نقطه باشند!

بخش دیگری از معضل خرابی آسفالت درگز مربوط به ناهماهنگی بین ادارات است؛ که باعث می‌شود؛ گاهی بعد از آسفالت یک خیابان، مدتی بعد شاهد کندن آن توسط پیمانکاران یک اداره باشیم.

لازم است؛ مسئولین در این ایام گرم سال با آسفالت کردن معابر و خیابان‌های شهر درگز، موجب افزایش رضایت شهروندان درگزی شوند و از طرف دیگر نیز، مسئولان درگز با برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر و رعایت استانداردهای تعیین‌شده در حوزه کاری خود برای ارتقاء سطوح مختلف رفاهی شهروندان درگزی، تلاش بیشتری نشان دهند.

انتهای پیام/

 


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *