فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۷

درک بعثت و پیروی از پیامبر گرامی اسلامی تنها راه سعادت بشریت است

امام جمعه درگز: بعثت پیامبر اکرم، انسانها را از تکبر به تواضع، از بی ایمانی به ایمان و از خود پرستی به خدا پرستی دعوت کرد؛ درک بعثت و پیروی از پیامبر گرامی اسلامی تنها راه سعادت بشریت است.

حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: بهترین زاد و توشه در این دنیای فانی تقواست.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان و فضیلت های این ماه عنوان کرد: یک روز روزه داری در این ماه، بهشت را بر انسان واجب کرده و او را مشمول دعای خیر پیامبر (ص) می کند؛ همچنین صدقه دادن و استغفار در این ماه از جمله اعمالی است که بسیار به آن توصیه شده است.

 

امام جمعه درگز تبیین کرد: بنا به فرمایش امیرالمومنین علی (ع) فرد بخیل و شخص مغرور از جمله افرادی هستند که در دنیا و آخرت دچار زیان شده و زاد و توشه ای هنگام مرگ با خود به همراه نخواهند داشت.

 

حجت الاسلام ایروانی روز مبعث پیامبر گرامی اسلام را شریف ترین روزها دانست و گفت: بزرگترین حادثه تاریخ بشریت در روز بعثت اتفاق افتاد و بهترین بنده خدا در این روز به پیامبری مبعوث شد.

 

وی ابراز کرد: امروزه انسانها علی رغم تلاش و دستیابی به اعماق کهکشانها، به دلیل انحراف از مسیر فطرت الهی، در ورطه جاهلیت مدرن غرق شده اند؛ مستکبرانی همچون آل سعود و آمریکای جنایتکار تمام قدرت و توان خویش را در راه قتل و غارت ملت مظلوم منطقه به کار گرفته اند.

 

امام جمعه درگز تصریح کرد: مادی گرایی، دنیا طلبی و دور شدن از مسیر سعادت اخروی بخشی از نتایج پیشرفت های علمی و مادی است؛ این شرایط همان چیزی است که در روایات اسلامی به جاهلیت مدرن تعبیر شده و غلبه ارزشهای مادی به دینی، قدرت یافتن ثروتمندان بر ضعیفان و انحراف افکار عمومی برخی از ویژگیهای آن است.

 

حجت الاسلام ایروانی اظهار کرد: متاسفانه علاوه بر کفار و مستکبرین، برخی مسلمانان هم گرفتار جاهلیت مدرن شده اند که از مصادیق آن می توان به آباد بودن بنای مساجد و ویران بودن اوضاع هدایت آنها و گرفتار شدن افراد به فتنه های آخر الزمان اشاره کرد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: بعثت پیامبر اکرم، انسانها را از تکبر به تواضع، از بی ایمانی به ایمان و از خود پرستی به خدا پرستی دعوت کرد؛ درک بعثت و پیروی از پیامبر گرامی اسلامی تنها راه سعادت بشریت است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *