شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۶

خطر خلأ برنامه جذاب تلویزیونی در هفته‌های آینده

امروز انتخاب‌ها باوجود شبکه‌های ماهواره‌اي براي مخاطبین بی‌شمار است و کوچک‌ترین اشتباه و خلأ برنامه‌های موفق در تلوزیون می‌تواند؛ مخاطبین را دوباره به سمت شبکه‌های ماهواره ای سوق دهد.

به گزارش درگزخبر، شبکه تلویزیونی نسیم که از سال ۹۳ به‌طور رسمی در سراسر کشور با موضوع طنز آغاز به کارکرد؛ در مدت اندک فعالیت خود خدمات ارزنده‌ای را در جهت جذب مخاطب و ارتقاء فرهنگ این کشور داشته‌ است.

یکی از اقدامات قابل‌ستایش این شبکه تلویزیونی برگزاری برنامه‌های تلویزیونی با محوریت طنز است؛ که موفق شده است خانواده‌ها و به‌خصوص جوانان را با خود همراه کند و مانع از کشیده شدن اقشار مختلف مردم به شبکه‌های ماهواره‌ای شود.

برنامه خندوانه که تاکنون موفق به اجرای ۴ فصل جذاب شده، دارای اهمیت اجتماعی است؛ این برنامه تلویزیونی از سال ۹۳ تاکنون موفق به اجرای نمایش‌های پرمحتوای مختلف طنز و فرهنگی شده است.

برنامه تلویزیونی دورهمی نیز با اجرای مهران مدیری، بازیگر پر سابقه تلویزیون و صداوسیما نیز از اقبال خوبی برخوردار شد و در مدت ۱۸ ماه گذشته با طرح مسائل چالشی، دعوت افراد تأثیرگذار جامعه و اجرای استندآپ کمدی‌های مختلف، توانست خانواده‌های و افراد جامعه را با خود همراه کند.

در رابطه با برنامه‌های موفق خندوانه و دورهمی نقدهای بسیاری ‌شده است؛ اما تمام منتقدان، این دو اثر تلویزیونی را باوجود اشکالاتی که هر برنامه دیگر نیز ممکن است؛ داشته باشد را مورد تحسین قرار می‌دهند؛ اما آنچه باعث نگرانی است؛ تصمیماتی است که برای این دو برنامه تلوزیونی مخاطب پسند، در حال انجام است.

اخیراً بر اساس تصمیم‌های از پیش تعیین‌شده برنامه تلویزیونی دورهمی پایان‌یافته و برنامه خندوانه نیز رو به پایان است و بر اساس تصمیم سازندگان آن، سری جدید این برنامه‌های جذاب تلویزیونی ساخته نخواهد شد؛ بنابراین سؤالی مطرح می‌شود که این حجم مخاطبان، اوقات خود را چگونه سپری خواهند کرد؟

جواب این سئوال آشکار است؛ بخش اعظمی از این مخاطبین به حال خود رها شده، دوباره جذب شبکه‌های ماهواره‌ای می‌شوند.

بینندگان کم‌حوصله هستند و اگر برنامه‌ و یا شبکه‌ای آن‌ها را جذبشان نکند به‌راحتی از آن عبور می‌کنند و به گزینه‌های دیگری که در دسترس است؛ مانند شبکه‌های ماهواره‌ای مراجعه می‌کنند.

امروز انتخاب‌ها باوجود کانال‌های ماهواره‌ای برای مخاطبین بی‌شمار است و کوچک‌ترین اشتباه و خلأ برنامه‌های موفق در تلوزیون می‌تواند مخاطبین را دوباره به سمت شبکه های ماهواره ای سوق دهد؛ چراکه رسیدن یک برنامه به نقطه‌ای که موردتوجه مردم قرار گیرند نیازمند ساعت‌ها تلاش است و اما از دست دادن آن‌ها به لحظه‌ای بند است.

امید است؛ مسئول صداوسیما و به‌خصوص شبکه تلوزیونی نسیم از تجربه موفقیت‌آمیز برنامه‌های جذاب و فرهنگی دورهمی و خندوانه بهره گیرند و با توجه به فرارسیدن ایام خاص محرم و صفر و ایام بعدازآن، پیش‌بینی‌های لازم را برای سرمایه های خود که همانا مخاطبین هستند، داشته باشند و مانع از دست رفتن آنها شوند.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *