Warning: include_once(core/fields/image.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400

Warning: include_once(): Failed opening 'core/fields/image.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php54/lib/php') in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields/acf.php on line 400
خاطره‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سفر سال 59 به نهاوند | پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر

دی ۲۲ام, ۱۳۹۵

خاطره‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سفر سال ۵۹ به نهاوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه خبری گرو، به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بخشی از مصاحبه وی در سال ۶۲ که در مورد سفرش به نهاوند در سال ۵۹ انجام‌شده را مشاهده می‌کنید.

آنچه در زیر می‌خوانید بخشی از مصاحبه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در رابطه با حضورشان در نهاوند و درباره شهید آیت‌الله محمدعلی حیدری نماینده و امام جمعه شهید شهرستان نهاوند است که از زبان دوست و هم‌رزم و هم‌سنگر ایشان (آیت‌الله هاشمی) بیان‌شده است:

دوران نمایندگی شهید بزرگوار (شهید آیت‌الله حیدری) در مجلس شورای اسلامی، دوران کوتاهی بود … اما هرروز مسئله داشتیم و باهم همکاری می‌کردیم … ایشان به خاطر اطلاعات عمیق فقهی که داشتند؛ کمیسیون قضایی بهترین جا برای ایشان بود. ایشان هم همان‌جا بودند. آقای حیدری تحقیقاً مجتهد بودند و مجتهد روشن و پرجوش‌وخروشی بودند و مؤثر هم بودند در کمیسیون قضائی.

در مورد سفری که من به نهاوند کردم در همین دوران… البته سفر پرخطر و مخاطره و پرخاطره‌ای بود. برای اینکه دوران تهاجم فتنه بنی‌صدر بود و بنی‌صدر به خاطر اینکه زادگاهش اینجا (استان همدان) بود یک تعدادی آدمی هم داشت که می‌خواستند در اون مسافرت فتنه‌گری کنن. در تویسرکان یک شرارتی کردند. در خود همدان شرارت کردن. ولی در نهاوند به خاطر تسلطی که شهید حیدری داشتند؛ آن‌ها نتوانسته بودند؛ نفوذ بکنند و نهاوند رو شهر یکپارچه‌ای دیدیم. مردم نهاوند خیلی گرم استقبال کردند و من در اینجا دیدم ایشان(شهید حیدری) سخت محبوب و مطلوب مردم هستند و اون سفر جزو خاطره خوب من هست.

از همان سال‌های اولی که به قم وارد شدم؛ ایشان (شهید حیدری) هم همان موقع ها وارد قم شده بودند. من سال ۲۷ وارد قم شده بودم. در موقعی که معالم و مغنی و این‌ها رو می‌خواندیم با ایشان آشنا بودیم. آشنایی‌مان هم در همان حدود درس بود و با ایشان هم مباحثه‌ای بودیم … در دوران درس امام که اواخر اقامت ما در قم بود؛ بیشتر به هم نزدیک شده بودیم … این آشنایی تا آخرین ساعات عمر ایشان که در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در فاجعه انفجار دفتر به وقوع پیوست ادامه داشت و دیگر کم‌کم آشنایی تبدیل‌شده بود به دوستی و همکاری و همراهی و هم‌رزمی و هم‌سنگری و همکاری در مجلس شورای اسلامی و حزب جمهوری اسلامی.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودیNotice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/dargazkh/domains/dargazkhabar.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3959

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *