مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۸

حوزه گردشگری درگز پتانسیل جذب توریست خارجی دارد

شهردار درگز حوزه گردشگری را یکی از ظرفیت های بسیار خوب شهرستان برای جذب توریست و اشتغالزایی دانست و تاکید کرد: باید زیرساخت های مناطق گردشگری شهرستان را به سمت و سویی سوق دهیم که در سطح جهانی بتوانیم پذیرای گردشگران باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رمضان یزدان پناه در گفتگو با درگزخبر؛ به ارائه گزارش عملکرد بخشی از فعالیت های شهرداری درگز پرداخت و اظهار کرد: این مجموعه با داشتن ۲۳۰ نفر کارمند، یکی از معدود ارگان هایی است که بیشترین ارتباط را با فعالیت و زندگی روزمره مردم دارد.

وی عنوان کرد: بودجه پیش بینی شده برای شهرداری درگز در سال گذشته مبلغی حدود ۱۲ میلیارد تومان بود که به همت همکاران خود توانستیم این مبلغ را به ۱۵ میلیارد افزایش دهیم؛ بر این اساس و با سیاست کاهش هزینه و افزایش درآمد، ۴۵ درصد از بودجه صرف هزینه های عمرانی و ۵۵ درصد صرف هزینه های جاری می شود.

شهردار درگز تبیین کرد: در بحث خدمات عمرانی قریب به ۱۵ هزار تن آسفالت برای روکش و ۱۱۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری نقاط مختلف شهر مورد استفاده قرار گرفت که به اذعان مردم، این اتفاق در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

یزدان پناه تشریح کرد:  ایجاد ۱۰۰۰ متر آبراهه در واحد طول، ۲۰۰۰ متر جدول کشی خیابان ها و کوچه ها و موزاییک فرش معابر شهری از جمله اقداماتی است که بر حسب ضرورت و با مشارکت مردم به سرانجام رسید.

این مقام مسئول گفت: موضوع پارک خطی ورودی شهر یکی از دغدغه های اصلی شهرداری درگز است که البته کلنگ زنی آن در سالهای گذشته انجام شد و ۸۰ درصد ابنیه آن تکمیل شده است، اما این پروژه فعلا به دلیل بدهکاری به پیمانکار متوقف شده که امیدواریم به زودی با دریافت اعتبار لازم، پروژه را به پایان برسانیم.

وی با اشاره به رویکرد نور، رنگ، گل و گیاه در سطح شهر اظهار کرد: ۲۰۰۰ متر ریسه بندی، استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی برای دیوارنویسی و نقاشی های دیواری و غرس ۲۰ هزار اصله نهال در سراسر شهر از خدماتی است که روحیه شادابی و نشاط را به مردم هدیه داد و مبلمان شهری را دچار تغییرات اساسی کرد.

شهردار درگز حوزه گردشگری را یکی از ظرفیت های بسیار خوب شهرستان برای جذب توریست و اشتغالزایی دانست و تاکید کرد: در تلاش هستیم تا با کمک سایر نهادهای شهرستان، زیرساخت های مناطق گردشگری شهرستان را به سمت و سویی سوق دهیم که در سطح جهانی بتوانیم پذیرای گردشگران باشیم.

یزدان پناه تصریح کرد: تضمین می دهیم هر سرمایه گذاری که بخواهد در حوزه گردشگری شهرستان سرمایه گذاری کند، همه جوره از او حمایت نموده و امکانات شهرستان را در اختیارش قرار دهیم.

وی ابراز کرد: پاکبانان این شهرداری ۷۴۰ هکتار از معابر اصلی شهر را هر روز و سایر معابر را حداقل ماهی یک بار نظافت می کنند؛ مساله ای که شاید سابق بر این به صورت سالیانه یک بار انجام می شد.

وی تبیین کرد: هزینه های جاری اعم از حقوق و مزایا و بیمه کارکنان شهرداری درگز، ماهیانه قریب به یک میلیارد تومان است؛ از مردم عزیز انتظار داریم در شرایط فعلی که دولت اعتبار شهرداری ها را جهت صرف در بخش یارانه ها به صفر رسانده و اوضاع اقتصادی مردم به نحوی است که ساخت و ساز و … رونق چندانی ندارد، با کمک های خود ما را در انجام این رسالت بزرگ و سنگین یاری کنند.

در پایان خاطر نشان می شود حوزه خدمت رسانی شهرداری درگز بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است اما خلاصه نویسی ما را بر آن داشت تا از ذکر مسائل با اولویت پایین تر خودداری نموده و به بیان نکات مهم بپردازیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *