شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۶

حضور معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور در درگز+تصاویر

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور در درگز گفت: در انتهای سال 97 در هر 2600 دهستان کشور یک ناحیه صنعتی و یک مجتمع آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی خواهیم داشت.

به گزارش درگزخبر، امروز (۱۵ شهریور)، ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور باهدف توسعه و اشتغال‌زایی در درگز، ضمن بازدید از چند روستا و کارخانه فعال و تعطیل در جلسه اداری فرمانداری درگز شرکت کرد.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور در این جلسه گفت: مهم‌ترین عامل و یا عدم توسعه در هر کشور افراد آن جامعه هستند.

وی افزود: ما در هر منطقه‌ای که زندگی کنیم برای آیندگان مسئول هستیم و باید برای آن‌ها اقدامات عملی را انجام دهیم و این باور را داشته باشیم که مسئولان، رعیت‌های مردم هستند و باید تمام توان خود را برای خدمت به آن‌ها انجام دهند.

رضوی بابیان آنکه در درجه اول هر مسئولی باید مسائل و مشکلات موجود مناطق مختلف را از نزدیک درک کند در خصوص علت سفر خود به درگز خاطرنشان کرد: بررسی فرصت‌های اشتغال‌زایی در روستاهای درگز یکی از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این سفر است.

وی ادامه داد: در این دوره بازدیدها، توان‌افزایی اقتصادی مردم منطقه و توسعه زیرساخت صنایع تبدیلی کشاورزی و فرآوری معدن در روستاها موردبررسی قرار می‌گیرد.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور افزود: امیدواریم در انتهای سال ۹۷ در هر ۲۶۰۰ دهستان کشور یک ناحیه صنعتی و یک مجتمع آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: تمام این اقدامات در جهت اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون در حال انجام است.

رضوی درباره ارزیابی خود از شهرستان درگز گفت: شهرستان درگز یک منطقه ثروتمند اما فقیرنشین است.

وی ادامه داد: این شهرستان بسیاری از مشکلات سایر شهرستان‌ها را ندارد و ازلحاظ تاریخی، منابع طبیعی، گمرک مرزی و منابع انسانی سرمایه‌های بسیاری دارد.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس‌جمهور گفت: برای دانش‌آموخته‌های فوق‌لیسانس و دارای مدرک دکترا در روستاها در جهت توسعه آن منطقه تسهیلات ویژه در نظر گرفته‌ایم که به دنبال تحقق آن هستیم.

وی افزود: تحصیلات بالای این افراد و شناخت آن‌ها از منطقه سبب شکوفایی اقتصادی روستاها می‌شود.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *