دی ۲۸ام, ۱۳۹۷

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین ایروانی امام جمعه شهرستان درگز

حضرت زهرا (س) به همه آموخت که در راه حفظ ولایت، باید جان را فدا کرد

امام جمعه درگز گفت: حضرت زهرا (س) به همه آموخت که باید در راه دین و حفظ ولایت، همه چیز حتی جان خود که بالاترین نعمت الهی است را فدا کرد.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: انسانهای بی تقوا دارای ۴ ویژگی اصلی هستند که آنها را از سایرین متمایز می سازد؛ این ویژگی ها عبارتند از حشر و نشر با انسانهای غافل از خدا، عدم حرکت در صراط مستقیم، نداشتن الگوی شایسته در زندگی و مراوده با گناهکاران.

 

وی افزود: از سوی دیگر اگر کسی ویژگی های زیر را داشته باشد به پیامبر اکرم (ص) شبیه بوده و در روز قیامت به ایشان نزدیک تر است؛ خوش اخلاقی با خانواده و مردم، صبر و بردباری، نیکی و خیر رساندن به بستگان و داشتن محبت نسبت به برادران دینی از جمله این ویژگی ها هستند.

 

امام جمعه درگز با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا (س) به روایت ۷۵ روز عنوان کرد: او که اولین شهیده راه دفاع از امامت بود، به همه شیعیان آموخت که باید در راه دین و حفظ ولایت، همه چیز حتی جان خود که بالاترین نعمت الهی است را فدا کرد.

 

حجت الاسلام ایروانی تشریح کرد: رژیم جعلی صهیونیستی سالهاست که مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین را با محاصره تحت فشار قرار داده تا بتواند مقاومت آنها را در هم شکند، اما این رژیم هر بار زودتر از بار قبلی شکست را پذیرفته است؛ جوانان فلسطینی نشان دادند که می توان با دست خالی و سنگ اما با ایمانی قوی و اراده ای الهی در برابر یک ارتش تا بن دندان مسلح ایستادگی کرد و به پیروزی رسید.

 

وی تصریح کرد: یکی از توطئه های جدید آمریکا علیه ایران تقویت منافقین برای نفوذ آنهاست، چرا که آمریکا نه به شیوه جنگ مستقیم و نه به صورت نیابتی نتوانست در مقابل ملت ایران ایستادگی کند؛ لذاست که تلاش می کنند با ترساندن بعضی از مدیران ضعیف و ترسو، باور مردم را نسبت به نظام تغییر دهد.

 

امام جمعه درگز افزود: این نفوذ حالت دیگری هم دارد و آن آموزش منافقین در کشورهای اطراف برای ضربه زدن به ایران است؛ البته این انقلاب متعلق به حضرت مهدی (عج) بوده و تمام دسیسه های آمریکای جنایت کار با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم و مسئولین خنثی خواهد شد.

 

حجت الاسلام ایروانی پروژه ایران هراسی را توطئه دیگر آمریکا دانست و گفت: هدف وزیر خارجه آمریکا از سفر به هشت کشور عربی منطقه چیزی جز تشکیل ناتو عربی و دنبال کردن پروژه ایران هراسی نیست؛ در این میان بین قطر و آل سعود اختلافاتی وجود دارد که مایه نگرانی آمریکاست.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکا به دنبال این است که با متحد کردن کشورهای عربی علیه ایران، امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کرده و از سوی دیگر به هم پیمامانان شکست خورده خود امید تزریق کند، اما عزت و سرافرازی برای جبهه مقاومت روز به روز بیشتر می شود و ذلت و شکست برای جبهه استکباری و مزدوران منطقه ای آنها بیش از پیش خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *