دی ۲ام, ۱۳۹۵

68525999163

حال و هوای فوعه و کفریا در محاصره برف، سرما و تکفیری‌ها + فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، شیعیان دو شهرک «فوعه» و «کفریا»، در ریف شمالی ادلب این روزها شرایط بسیار سختی را سپری می‌کنند. نبود سوخت، دارو، مواد غذایی باعث تشدید وضعیت بیماران و مجروحان و زنان و کودکان و سالمندان در این دو شهرک شده است.

بهمین دلیل، دولت سوریه براساس توافق قرار است، ۴ هزار نفر از اهالی این شهرک‌ها را که دارای شرایط جسمانی و سلامتی نامساعدی هستند، برای ادامه درمان و مداوا به حارج از این شهرک‌ها منتقل کند.

شیعیان در محاصره ریف ادلب سوریه، این روزها علاوه بر تحمل محاصره شدید از سوی ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» که دو گروه تکفیری «جبهه النصره» و «جنبش احرار الشام» اصلی‌ترین و مهمترین گروه‌های آن را تشکیل می‌دهند، مجبور هستند، موج شدید برف و سرما را نیز تحمل کنند.

خبر مرتبط:  فیلم/تشدید درگیری‌ها در اطراف فرودگاه نظامی «دیرالزور» سوریه

بی‌شک تحمل برف و سرما سخت نیست، آنچه زمستان‌های بسیار سرد فوعه و کفریا را برای اهالی آن طاقت فرسا و غیر قابل تحمل می‌کند، نبود سوخت و کمبود انرژی است، بنحوی که مردم برای پخت و پز و گرم کردن خود به استفاده از چوب درختان و خس و خاشاک روی می‌آورند.

با این وجود و همانگونه که در فیلم مشاهده می‌شود، آنها همچنان روحیه سرزنده و شاداب خود را با توکل بر ذات باری تعالی حفظ کرده‌اند، چون اگر غیر از این بود، هیچ‌‌گاه قدرت و تاب مقاومت در برابر چنین شرایطی را نداشتند.

اما تهیه چوب و جمع‌آوری خس و خاشاک آنگونه که تصور می‌کنید، برای شیعیان فوعه و کفریا راحت نیست، بلکه اقدامی است که به قیمت جان آنها تمام می‌شود. چون بمحض خروج از این دو شهرک برای جمع‌آوری چوب و هیزم مورد نیاز، هدف تک‌تیراندازان النصره و احرار الشام واقع یا به اسارت گرفته می‌شوند.

خبر مرتبط:  داعش بعد موصل قصد حمله به ایران را داشت/ فتح حلب موجب سردرگمی اربابان تکفیری‌ها شد

اما فیلم سوم .. تعجب نکنید که چرا این کودک با لب‌هایی خندان در حال خوردن برف است. کافی است، به یاد بیاورید که او به همراه ۴۰ هزار نفر از اهالی فوعه و کفریا طعم تلخ قطع آب از سوی گروه‌های تکفیری در گرمای تابستان‌ را چشیده و نبود آب و خشک شدن چشمه‌ها را با تار و پود جان خود لمس کرده‌اند.

اخبار تصادفی:


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *