آبان ۱۹ام, ۱۳۹۶

تکواندو نیاز به تفکرات جدید دارد/ برگزاری انتخابات عادلانه نیست

ناصر امینیان که برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو ثبت نام کرده است در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ارزیابی اش از شرایط این رشته گفت: ساختار سازمانی و نحوه مدیریت در فدراسیون تکواندو با ۱۵ سال قبل که در خیابان ورزنده اتاقی کوچک داشت، هیچ تفاوتی نکرده است. این در حالیست که شرایط این رشته به لحاظ کمی و کیفی تغییرات گسترده ای در طول سالهای اخیر داشته است. 

وی افزود: نزدیک به ۲۰ سال است که تکواندو به یک شیوه اداره می شود. این موضوع را به خوبی می توان در بخش اجرایی، برنامه ریزی و امور مختلف مشاهده کرد. در واقع بدنه فدراسیون بخصوص بخش های تخصصی و کمیته ها، حتی کمیته فنی در تصمیم گیریهای کلان دخالت ندارند و نتیجه  حضور افراد ناشناخته در این رشته همین شرایط فعلی است.

این پیشکسوت تکواندو ادامه داد: عملکرد رشته های ورزشی بخصوص آنها که المپیکی هستند را هر چهار سال یکبار و در جریان این بازیها مورد ارزیابی قرار می دهند. شما توجه کنید که از المپیک لندن به این سو، تکواندو در شراشیبی قرار داشته و نتایج خوبی کسب نکرده است. مجموع این مباحث نارضایتی ذینفعان را در پی داشته است. 

امینیان با بیان اینکه تکواندو نیاز به فکری نو و تغییر روند مدیریتی دارد اظهار داشت: بنابر اعتقاد شخصی خود تکواندو نیاز به حضور فردی با تجربه علمی و عملی در راس مدیریت خود دارد. بدون شک اگر امور این رشته در وضعیت فعلی به خوبی پیش می رفت، شاید من یا خیلی های دیگر برای حضور در انتخابات ورود نمی کردند، ولی واقعا تکواندو نیاز به تفکری جدید دارد. 

وی افزود: با پیشنهاد برخی از دوستان از جمله اساتید وپیشکسوتان ورزش تکواندو، احساس کردم که برای کمک به جامعه تکواندو، باید در انتخابات شرکت کرده و تجربیاتی که در زمینه تکواندو، و علم مدیریت بصورت دانشگاهی و تجربی کسب کرده ام، در اختیار جامعه تکواندو قرار دهم، و با شعار وحدت، همدلی و مدیریت قانونمند و عدالت محور، ثبت نام کردم،

این عضو پیشین تیم ملی تکواندو در پایان خصوص برگزاری مجمع گفت: معتقدم وقتی اعضای مجمع توسط فدراسیونی با مدیریت فعلی انتخاب می شود و خود او نیز باید مجمع را برگزار کند، نمی توان به نتیجه ای که به عدالت نزدیک باشد دست یافت. نحوه برگزاری انتخابات به این شیوه ناعادلانه است و حتی به دور از اخلاق است. چرا که بعید است اعضای مجمع که توسط شخص خاصی انتخاب شده اند، به کاندیدای دیگری رای بدهند. 


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *