مهر ۱۸ام, ۱۳۹۷

تونل الله اکبر شهرستان درگز

تونل الله اکبر درگز، راهی برای رسیدن به بهارستان!!!

تونل الله اکبر درگز به یکی از ابزارهای جمع‌آوری رأی برای نمایندگان تبدیل شده و کاندیداهای انتخابات در بیانیه‌های خود وعده افتتاح این پروژه را می‌دهند اما تمام پیگیری‌ها و اقدامات اجرایی به همین وعده‌ها ختم می شود.

به گزارش درگزخبر؛ تونل الله اکبر شهرستان درگز یکی از مهمترین پروژه های این شهرستان است؛ اعتبارات این پروژه در ابتدا به صورت شهرستانی تخصیص داده می‌شد اما به دلیل نقش پر اهمیت آن در رونق کسب و کار شهرستان و کوتاه شدن مسیر دسترسی به مرکز استان و مواردی از جمله فراهم شدن فرصت های جذب سرمایه گذار و کاهش خطرات جاده ای، به صورت استانی و در نهایت به یک پروژه ملی تبدیل شد.

 

ملی شدن پروژه تونل الله اکبر شاید در ظاهر بسیار خوشایند به نظر رسیده و گام مهمی در به ثمر رسیدن این پروژه عظیم به شمار آید اما واقعیت چیز دیگریست.

 

مطالعات تونل الله اکبر در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و پس از ۱۳ سال یعنی در سال ۱۳۹۴ فاز اجرایی این پروژه توسط عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی رسما افتتاح شد؛ پروژه ای که طبق گفته های مرتضی حمیدی فرماندار اسبق درگز قرار بود تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری برسد، امروز با گذشت سه سال از آغاز عملیات اجرایی، فقط ۲۵ درصد پیشرفت داشته است.

 

متاسفانه تونل الله اکبر به یکی از ابزارهای رأی جمع کردن و محبوب شدن نمایندگان و مسئولین درگز تبدیل شده است؛ به نحوی که مسئولین اجرایی طراز اول شهرستان در سخنرانی ها و بیانات خود اظهار می کنند که این منطقه از نظر کریدور ترانزیتی شرقی و غربی و کریدور شمالی و جنوبی کشور در نقطه ویژه ای قرار دارد اما تمام پیگیری ها و اقدامات اجرایی به همین صحبت ها و سخنرانی ها ختم می شود.

 

طی ماههای اخیر به دلیل بدهکاری بالای دولت به پیمانکار تونل، پروژه حفاری و ساخت جاده دسترسی متوقف شد و برای چندمین بار، این پروژه به صورت نیمه کاره رها شد و پیمانکارها تجهیزات خود را جمع کرده و از شهرستان رفتند.

 

مدیر اجرایی تونل در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: اعتبارات اختصاص یافته به تونل، برای ادامه کار کافی نبوده و ضروری است برای تسریع در کار حفاری، اعتبارات بیشتری به این پروژه اختصاص اختصاص یابد.

 

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: سالانه حداقل مبلغ ۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است تا بتوانیم کار را به صورت مستمر ادامه دهیم؛ این درحالی است که اعتبارات سال جاری از مبلغ مذکور کمتر است و تعطیلی کارگاه، آنچنان عجیب و دور از ذهن نیست.

 

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در سفر اخیر خود به شهرستان درگز، پس از بازدید از پروژه های مختلف شهرستان و حضور در جلسه شورای اداری، از اختصاص مبلغ ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تونل الله اکبر خبر داد.

 

وی افزود: هر چند نیاز مالی این طرح خیلی بیشتر است اما بخشی از مطالبات پیمانکار در شرایط کنونی با اعتبار تخصیص یافته شده تامین می شود و پروژه جانی دوباره خواهد گرفت.

 

و اما حرف دل مردم شهرستان درگز:  استاندار گرامی، نماینده عزیز و فرماندار محترم؛ مردم این شهرستان سالهاست که در انتظار تحقق وعده شما مبنی بر افتتاح پروژه ملی تونل الله اکبر هستند؛ تونلی که راه گشا و هموار کننده بسیاری از مشکلات و سختی های مردم رنج دیده درگز است.

 

بسیاری از همشهریانی که به علت نبود شغل و بیکاری به کلان شهرهای کشور مهاجرت کرده اند، چشم به همین تونل دوخته اند و امیدوارند که افتتاح این طرح، مسیری باشد برای جذب سرمایه گذار و افزایش تعداد مشاغل در شهرستان که این عمل منجر به بازگشت آنها به سوی شهر و دیار و خانواده خود خواهد شد و رشد منفی جمعیت کاهش خواهد یافت.

 

مردم این شهر هر ساله شاهد تلفات و خسارات زیادی در جاده مواصلاتی درگز به قوچان هستند که علت بخشی از این اتفاقات، گردنه های ناایمن و پر خطر و غیر استاندارد است؛ چه خانواده هایی که در این راه جان عزیز ترین کسان خود را از دست داده اند و امروز امیدوارند به افتتاح جاده ای ایمن و استاندارد و کم خطر …

 

مسئولین عزیز شهرستان؛ اگر  من و شما در این نظام عهده دار مسئولیتی شده ایم؛ همه و همه وامدار وجود این مردم شریف است؛ چرا که بدون مردم اصلا پست و مسئولیت معنی پیدا نمی کند؛ و امروز این مردم در انتظار اقدام جهادی و انقلابی شما هستند؛ ای کاش به جای نصب بنر و ارائه گزارش های خالی از عملکرد در جای جای شهر و درج تصویر نامه نگاری های صورت گرفته با قسمتهای مختلف مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی، کمی از روی اخلاص برای مردم شهر کار کنید؛

 

شما برای خدا کار کنید، او خود شما را عزیز خواهد کرد؛

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *