آذر ۳ام, ۱۳۹۵

تنوع فعالیت‌های بسیجیان بسیار بالاست

فرمانده سپاه درگز به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیج حد و مرز ندارد و در هر عرصه‌ای که احساس شود به حضور بسیج نیاز است، بسیج در آنجا حضور دارد.

سرهنگ‌دوم محمدرضا غفاری فرمانده سپاه شهرستان درگز به خبرنگار درگزخبر گفت: امروزه عملکرد بسیج به عنوان یک فرهنگ باید در جامعه شکل گیرد و به نسل‌های جوان آموزش داده شود.
وی افزود: پیروی از ولایت مطلقه فقیه و اتحاد و همدلی میان نیروهای بسیج، بزرگ ترین سرمایه مقابله با دشمنان نظام اسلامی است که همیشه نشان داده است؛ که مایه نا امیدی دشمنان اسلام است.
فرمانده سپاه درگز تصریح کرد: با توجه به اهمیت نشر فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه، همواره برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و اقتصاد مقاومتی به همراه ارائه مشاوره کارآفرینان در دستور کار بسیج قرار گرفته است.
وی افزود: افتتاح طرح پیست اسب سواری، کارگاه تولید ادوات کشاورزی، طرح پرورش دام و افتتاح خانه‌ ساخته شده توسط جهادگران بسیج سازندگی در این هفته برگزار شد.
سرهنگ غفاری با بیان اینکه راه شهدا چراغ هدایت بشریت هستند؛ خاطر نشان کرد: اهمیت شهداء و گرامی داشت یاد و خاطره آن عزیزان در انقلاب اسلامی همواره مهم شمرده می‌شود. لذا غبار روبی و سرکشی از خانواده شهدای گرانقدر به خصوص در این هفته می‌تواند یاد و خاطره آنان را زنده نگه دارد.
وی افزود: برگزاری یادواره آبروی محله، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان شهرستان درگز در این هفته بارها برگزار شد.
فرمانده سپاه درگز با بیان اهمیت تاثیر برقراری امنیت در رشد اقتصادی منطقه و کشور گفت: سلامتی و امنیت از جمله نعمت‌های الهی است که در بستر آن رشد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی جامعه در آن تحقق می‌یابد.
وی ادامه داد: به همین منظور تورهای ایست‌ بازرسی و گشت‌های محلی متعددی را به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهرستان درگز برگزار نمودیم.
سرهنگ‌ غفاری ضمن اشاره به اهمیت خانواده گفت: تمام پیشرفت‌های جامعه در چارچوب خانواده سالم شکل می‌گیرد؛ چراکه شکل‌گیری شخصیت تمام مردم و مسئولان در خانواده انجام می‌شود؛ به همین دلیل، دشمنان اسلام نیز برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای تضعیف آن به کار برده‌اند.
وی افزود: برگزاری کارگاه عفاف و حجاب، مسابقه آشپزی، نشست‌های بصیرتی جنگ نرم تنها جز کوچکی از برنامه‌های متنوع اجرا شده در خصوص استحکام بخشی به نظام خانواده‌ها می‌باشد.
فرمانده سپاه درگز خاطر نشان کرد: از مسئله سلامت نباید غفلت نمود؛ چراکه سلامتی از نعمت بزرگ الهی است که تنها بعد از ضعف آن، انسان قدرش را خواهد دانست.
وی تصریح کرد: برپایی ایستگاه سلامت، ویزیت رایگان و برگزاری مسابقات ورزشی نظیر فوتسال، والیبال، طناب کشی، تیراندازی و دو میدانی بخشی از برنامه های بسیج در عرصه سلامت مردم بود.
سرهنگ غفاری با بیان اینکه تنوع فعالیت‌های بسیجیان بسیار بالاست تاکید کرد: بسیج حد و مرز ندارد و در هر عرصه‌ای که احساس شود به حضور بسیج نیاز است، بسیج در آنجا حضور دارد.
وی افزود: برنامه‌های یاد شده تنها بخش کوچکی از برنامه‌های متداول بسیج است که در سراسر طول سال برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه درگز همچنین به اهمیت رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه از ابتدای تاریخ وجود داشته است و وجود خواهد داشت و لحظه به لحظه نیز در حال تغییر و تحول است.
وی افزود: رسانه‌ها نقش موثری در نزدیکتر کردن فاصله‌ها ایفا می کنند و پل ارتباطی مناسب بین مردم و مسئولان هستند.
انتهای پیام/

  • unnamed

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *