دی ۹ام, ۱۳۹۷

اصغر هانی زاده کارشناس مسائل خاورمیانه

تعصبات حزبی برخی مسئولین، آنها را از نگاه حقیقی به فتنه ۸۸ دور کرده است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: تعصبات جناحی برخی از مردم و مسئولین کشور، آنها را از نگاه حقیقی به رخدادهای سال 88 دور کرده است؛ بنابراین سعی در تبرئه سران فتنه و به فراموشی سپردن آن واقعه دارند.

اصغر هانی زاده در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن بازخوانی عوامل شکل گیری و آثار مخرب فتنه ۸۸ اظهار کرد: این فتنه خطرناک بسیار قبل تر از انتخابات سال ۸۸ توسط افسران جنگ روانی کشورهای غربی و با کمک مالی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس و البته هماهنگی عوامل داخلی شکل گرفت.

 

وی عنوان کرد: ساز و کار انتخابات در ایران به گونه ای است که امکان جابجایی یک رای هم وجود ندارد چرا که بیش از ۲۰ سازمان و نهاد مردمی و دولتی بر پروسه آن نظارت می کنند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: این فتنه یک سناریوی دقیق و پیچیده بود که با برنامه ریزی هالیوودی و شرکت سازمان سیا، موساد، عوامل ضد انقلاب و گروهک منافقین، دقیقا پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، با کلید واژه “تقلب” استارت خورد.

 

هانی زاده گفت: بلافاصله پس از آغاز فتنه، تمام عوامل داخلی و کسانی که از انقلاب کینه به دل داشتند، با فراخوان عده ای مشخص، وارد خیابان شده و به بدترین شکل ممکن، علاوه بر اهانت به مسئولین نظام و حمله به ارگانهای دولتی و نظامی، مساجد را به آتش کشیدند.

 

وی تصریح کرد: از سوی دیگر بیش از ۲۰۰ رسانه خارجی پای کار آمده و تا جایی که توانستد به تحریک فتنه گران پرداختند؛ در این فتنه که هدفی جز سرنگونی و براندازی نظام اسلامی ایران نداشت میلیاردها دلار هزینه شد و خسارات فراوانی را برای نظام و ملت ما به بار آورد.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه ابراز کرد: در همین اثنا، سخنرانی قاطع مقام معظم رهبری در نماز جمعه و به تبع آن حضور گسترده مردم در روز ۹ دی، پاسخ کوبنده ای شد به طرح های توطئه آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی و تمام دست نشانده های داخلی و خارجی آنها و انقلاب را از خطر ریزش نجات داد.

 

هانی زاده تاکید کرد: متاسفانه تعصبات جناحی برخی از مردم و مسئولین کشور، آنها را از نگاه حقیقی به رخدادهای سال ۸۸ دور کرده است؛ در واقع تعصبات حزبی موجب شده عده ای تصور کنند که این فتنه یک حرکت اعتراض آمیز به تقلب انتخاباتی بوده است، بنابراین سعی در تبرئه سران فتنه و به فراموشی سپردن واقعه سال ۸۸ دارند.

 

وی اظهار کرد: در این قضیه انتظار می رفت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران برخورد جدی و چکشی با عاملان فتنه و افرادی که اموال عمومی را دستخوش تجاوز و تخریب قرار دادند بشود اما شاهد بودیم موضع دستگاه قضایی ما تسامح و گذشت با فتنه گران و رفتار اسلامی و انسانی با آنها بود؛ این عمل در واقع جزئی از ویژگی های رافت انگیز انقلاب اسلامی است.

 

کارشناس مسائل سیاسی ضمن بیان اینکه فتنه ها به صورت زنجیره ای از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و بعدها هم ادامه خواهد داشت خاطر نشان کرد: این انقلاب با خون صدها هزار شهید آبیاری شده، بنابراین مردم و مسئولین ایران باید با افزایش بصیرت و آگاهی، همیشه به عنوان یک سنگربان امین در مقابل فتنه های داخلی و جهانی ایستادگی کرده و حافظ آرمانهای امام و انقلاب باشند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *