دی ۲۳ام, ۱۳۹۵

تداوم راه شهدا مهمترین رسالت امروز/ شهادت سعادت است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسینیان صبح پنجشنبه در آئین یادواره ۶۹ شهید دامغانی عملیات های کربلای چهار و پنج در مسجد اعظم امیر المومنین(ع) این شهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطر ۶۳۰ شهید گرانقدر شهرستان بیان داشت: امروز ما جاماندگان از قافله شهدا وظیفه داریم تا رسالتی که از شهدا بر عهده داریم به خوبی انجام شده و فرهنگ بسیار با ارزش و مقدس شهید و شهادت را در جامعه جاری کنیم.

وی با بیان اینکه شهدا به ما درس عزت و سرافرازی آموختند، افزود: ما نیز باید با ادامه دادن راه و سیره شهدا بتوانیم دین خودمان را به آنان ادا کنیم و برگزاری یادواره‌های شهدا نمونه‌ای بارز از ادای دین ملت با شهدا به حساب می آید که باید این فرهنگ بیش از گذشته در سطح جامعه نمود پیدا کند.

امام جمعه دامغان با بیان اینکه شهدا در وصیت نامه‌های خود بر اطاعت از ولایت فقیه تاکید فراوان داشتند، گفت: باید تلاش کنیم ولایت فقیه به عنوان خیمه نظام آسیب نبیند چرا که اگر اینچنین شود، نظام آسیب خواهد دید.

حسینیان افزود: رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان و ایثارگران در عملیات‌های کربلای چهار و پنج فراموش نشدنی است چراکه رزمندگان و ایثارگران ما با حضور در این دو عملیات کاری بسیار بزرگ انجام دادند و درس بزرگ شجاعت و ایثار را به ما آموختند که هرگز فراموش نخواهد شد.

وی اضافه کرد: این عملیات در سال ۶۵ دستاوردهای بسیار بزرگی برای ملت ما داشت چراکه رزمندگان و ایثارگران در آن دوران بدون هیچ چشمداشتی و با هدف حفظ ارزش‌ها و آرمان های انقلاب اسلامی با دشمنان جنگیدند و کربلای چهار و پنج نمایانگر دفاع بی بدیل رزمندگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس شد که نشان دادند وقتی ملتی می خواهد سرنوشت خود را در دست بگیرد، پیروزی بزرگی را رقم می زند.

امام جمعه دامغان با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا پاسداشت ایثار و شهادت است، افزود: باید به نحو مناسب ایثار و اخلاص و ولایتمداری شهدا را بازگو کنیم.

حسینیان شهدا را سند پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ما نیز وظیفه داریم با برگزاری یادواره ها یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشته و از رشادت ها و جانفشانی های آنان تجلیل کنیم.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *