دی ۲۰ام, ۱۳۹۵

بیمه جو آبی و دیم به صورت تهاتری انجام می‌شود

مسئول نمایندگی بیمه در بانک کشاورزی درگز گفت: فقط بیمه جو آبی و دیم به صورت تهاتری و با استفاده از غرامت بیمه محصول جو سال قبل امکان پذیر است و برای محصول گندم امکان تهاتری وجود ندارد.

به گزارش درگزخبر، با گذشت چند هفته از فصل زمستان و بارش اولین برف و باران در سطح درگز، زمینه کشت پاییزه گندم و جو در این منطقه فراهم شد و کشاورزان خود را برای کشت فصلی آماده می‌کنند.

این بارش در حالی به باریدن گرفت که زمزمه‌های خشکسالی موجب کم‌رنگ شدن امید کشاورزان به کشت پاییز شده بود؛ که با بارش این رحمت الهی، امید در دل‌ها ایجاد شد و کشاورزان در تدارک کشت گندم و جو دیم سال آبی ۹۵-۹۶ قرار گرفتند.

مریم مرادی مسئول نمایندگی بیمه در بانک کشاورزی درگز گفت: به دلیل تاخیر در بارندگی، زمان انجام بیمه گندم و جو که تا ۱۵ آذر بود با چند مرتبه تمدید، برای تاریخ ۳۰ دی‌ماه ۹۵ نهایی شد و بعد از آن امکان انجام بیمه کشاورزی از دست می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر فقط بیمه جو آبی و دیم به صورت تهاتری و با استفاده از غرامت بیمه محصول جو سال قبل امکان پذیر است و برای محصول گندم امسال امکان تهاتری وجود ندارد.

مرادی خاطر نشان کرد: در این بیمه سرمازدگی مد نظر نیست و فقط مربوط به خشک‌سالی، تنش، سیل، تگرگ، سرمای بهاری و زلزله است.

وی تاکید کرد: بیمه با جبران قسمتی از خسارت، کشاورزان را یاری می‌کند و از طرف دیگر حمایت‌های دولتی برای کشاورزان را امکان می‌کند.

گفتنی است؛ سالانه بیش از ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی درگز زیر کشت گندم و جو دیم قرار می گیرد و تولید گندم دیم در سال‌های با بارندگی مناسب بالغ بر ۳۰ هزار تن است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *