بهمن ۵ام, ۱۳۹۷

نشست خبری اصحاب رسانه شهرستان درگز با رییس اداره محیط زیست درگز

بیش از ۱۵۰ مورد دستگیری قاچاقچیان غیر مجاز در پارک ملی تندوره

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: شناسایی و دستگیری بیش از 150 مورد قاچاقچی غیر مجاز حاصل تلاش های شبانه روزی پرسنل زحمتکش این اداره است.

حسین اصلاحی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به وجود انواع گونه های گیاهی و جانوری در پارک ملی تندوره شهرستان اظهار کرد: مجموعه حیوانات موجود در پارک ملی تندوره شامل پلنگ، خوک، قوچ، میش، کل وبز، انواع گربه وحشی از قبیل پالاس، سیاه گوش، گربه جنگلی، گرگ، شغال و روباه، کفتار، گورکن، سمور و انواع پرندگان شامل هما، کپک و تیهو نام برد.

 

وی افزود: پارک ملی تندوره با وسعتی بالغ بر ۳۷ هزار هکتار یکی از ذخیره گاه های بزرگ بوده و با توجه به پتانسیل های زیست محیطی فراوانی که در آن وجود دارد، یکی از نقاط بسیار مهم استان است که توجه ویژه ای را از سوی مسئولین استانی و کشوری می طلبد.

 

رئیس اداره محیط زیست درگز ضمن بازخوانی اثرات سیل تابستان سال گذشته در این تفرجگاه عنوان کرد: بدنبال وارد شدن خسارات مختلف به زیر ساخت های تفرجگاه چهل میر، پیگیریها و تلاش های زیادی انجام شد و امروز شاهد هستیم زیرساخت های بسیار مهمی از قبیل آلاچیق، موزه جدید، سرویس بهداشتی و سردرب ورودی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در حال طراحی و اجراست.

 

اصلاحی ایجاد شرایط خاص بوم گردی را یکی از اهداف بلند مدت تفرچگاه چهلمیر خواند و در ادامه گفت: اگر در زمان بروز سیل، پوشش گیاهی پارک نمی بود قطعا خسارات سیل چند برابر می شد، لذا گردشگران عزیز باید همواره حفظ طبیعت بکر و مراقبت از پوشش گیاهی را در اولویت های اصلی خود در بهره برداری از گردشگاه ها و تفرجگاه های سطح کشور قرار دهند.

 

وی به ارائه گزارش دستگیری قاچاقچیان در طی یک سال گذشته پرداخت و تصریح کرد: حدود ۱۵۰ مورد شناسایی و دستگیری متخلفان و متجاوزان به حریم گونه های جانوری از جمله اقداماتی است که نسبت به سالهای گذشته بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است.

 

رئیس اداره محیط زیست درگز تبیین کرد: در راستای توسعه و توانمند سازی ماموران پارک ملی تندوره، ۶ نفر نیرو به پاسگههای محیط بانی و دو دستگاه وسیله نقلیه کمک دار به امکانات نقلیه این پارک اضافه شده است.

 

اصلاحی در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه محیط زیست شهرستان در تلاش است تا از این فضا به نحو احسن استفاده نموده و در جهت افزایش گردشگر و البته افزایش درامد مردم محلی منطقه گام های موثری را بردارد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *