دی ۲۱ام, ۱۳۹۵

بهره مندی بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی و معدنی از تسهیلات بانکی و رونق تولید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرمان کرمان، حسینی نژاد در نشست کارگروه رونق تولید با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم سیرجان ،بردسیرو شهر بابک در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و جمعی از مسئولان استان درمحل شرکت گلدایران ومجتمع معدنی وصنعتی گل گهر در شهرستان سیرجان اظهار داشت: نزدیک به ۷۹۰ میلیارد تومان نیاز واحدهای دارای مشکل از طریق کارگروه رونق تولید به بانک های عامل معرفی شده است و از این مقدار ۳۵۳ واحد به مبلغ ۲۵۱ میلیارد تومان نزدیک به ۳٫۴ درصد پرداختی کل کشور را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸۳ میلیارد تومان معادل ۳٫۹ پرداختی کل کشور هم از طریق تسهیلات مستقیم پرداخت شده است و جمعا ۸۴۷  واحد به مبلغ ۵۳۴ میلیارد تومان معادل  3.9 درصد پرداختی کل کشور در این بخش تسهیلات دریافت کرده اند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ،  با بیان اینکه رتبه استان به لحاظ پرداخت تسهیلات رونق تولید ۱۴ است اظهار کرد: این جایگاه رتبه خوبی برای استان کرمان که به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور انتخاب شده است نمی باشد و باید تلاش کنیم کرمان در جایگاه مطلوبی قرار گیرد.

حسینی نژاد عدم پذیرش ضمانت نامه های صندوق صنایع کوچک توسط بعضی بانک ها را از مشکلات اخذ تسهیلات توسط واحد های دارای مشکل دانست و افزود: بانک ها به لحاظ آیین نامه های داخلی که دارند این امکان برایشان فراهم نیست تا این ضمانت نامه ها را پذیرش نمایند.

وی عدم قبول معرفی طرح به عنوان وثیقه ملکی، عدم تایید توجیح اقتصادی برخی طرح ها و عدم قبول محل اجرای طرح به عنوان وثیقه ملکی را از دیگر مشکلات بر سر راه اخذ تسهیلات واحد از بانک های عامل دانست.

حسینی نژاد  تصریح کرد: این موارد باعث شده تا پرداخت تسهیلات با مشکل روبه رو شود و به همین دلیل اکنون استان کرمان رتبه خوبی را در پرداخت تسهیلات ندارد و خواهشمندیم تا در خصوص رفع برخی موانع برای اخذ تسهیلات اقدامات لازم صورت گیرد.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *