فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۸

برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات سراسر کشور در شهرستان درگز

رئیس داره میراث فرهنگی درگز گفت: نمایشگاه صنایع دستی و سوغات سراسر کشور با هدف حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید در شهرستان درگز برپا شده است.

محمد مددی در گفتگو با درگزخبر؛ از افتتاح اولین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات سراسر کشور در شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید و همچنین ایجاد شور و نشاط در بین هنرمندان و شهروندان درگزی برپا شده است.

وی افزود: نمایشگاه مذکور مجموعا دارای ۶۳ غرفه بوده که از این تعداد، ۱۰ غرفه مربوط به صنایع دستی درگز و ۵۰ غرفه مربوط به سایر شهرستان ها و استان های کشور است.

رییس اداره میراث فرهنگی درگز گفت: غرفه داران این نمایشگاه که از شهرهای تبریز، بیرجند، کرمان، بجنورد، گنبد، مشهد، اصفهان و شیراز به درگز آمده اند، در حال ارائه محصولاتی همچون انواع شیرینی و باقلوا، ترشی جات محلی، ادویه جات، عرقیات ، نمد، ظروف مسی و غذاهای محلی هستند.

مددی تبیین کرد: در این میان هنرمندان درگزی هم در رشته های رودوزی های سنتی، لباس محلی، چرم دوزی،گلیم بافی، عکاسی، طراحی و نقاشی، قلم زنی روی مس، عروسک سازی، گیاهان دارویی، عرقیات گیاهی و دمنوشهای مختلف دارای غرفه هستند.

وی تشریح کرد: این نمایشگاه در گذشته با حضور فعالان شهرستان برگزار می شد اما امسال برای اولین بار با هدف آشنایی مردم منطقه با اقوام، صنایع دستی و سوغات قسمت های مختلف کشور  به صورت ملی برگزار شد.

خاطر نشان می شود نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، تا تاریخ ۲۸ فروردین سال جاری در دو نوبت صبح ۱۰ الی ۱۳ و عصر ۱۶ الی ۲۲  در محل سالن ورزشی بانوان جنب اداره ورزش و جوانان دایر است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *