مهر ۱۴ام, ۱۳۹۶

بحران کردستان عراق و انتقال داعش به افغانستان، دو توطئه استکبار و صهیونیسم جهانی است

امام‌جمعه درگز گفت: حال که طومار داعش و گروهای تکفیری در عراق و سوریه در حال جمع شدند است؛ استکبار و صهیونیسم جهانی به دنبال دو توطئه مهم در خاورمیانه هستند.

به گزارش درگزخبر، حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی درباره تحولات منطقه‌ای خاطرنشان کرد: حال‌ که طومار داعش و گروهای تکفیری در عراق و سوریه در حال جمع شدند است؛ استکبار و صهیونیسم جهانی به دنبال دو توطئه مهم در خاورمیانه هستند.

وی تصریح کرد: بحران کردستان عراق و انتقال داعش به افغانستان دو توطئه استکبار و صهیونیسم جهانی است.

خطیب جمعه درگز اذعان داشت: مستکبرین به دنبال تأمین منافع خود هستند؛ اما چهره حقوق بشری به خود می‌گیرند.

وی افزود: استکبار و صهیونیسم جهانی، داعش را به وجود ‌آورند و سپس آن‌ها را به‌عنوان اسلام به جهانیان معرفی کردند؛ تا از رشد اسلام در کشورهای اروپایی و غربی جلوگیری کنند.

امام‌جمعه درگز درباره عاشورا گفت: امام حسین علیه‌السلام و شهدای کربلا به خاطر امربه‌معروف، نهی از منکر و حفظ ارزش‌ها قیام کردند و برای بیداری بشریت جان خود را فدا کردند.

وی افزود: دشمنان امام حسین علیه‌السلام یک جنگ نظامی و جنگ فرهنگی را علیه ایشان به راه انداختند.

وی ادامه داد: به‌کارگیری خواص منحرف در تغییر افکار عمومی، وارونه جلوه دادن فضیلت‌ها و رذیلت‌ها نمونه‌ای از جنگ فرهنگی دشمنان اهل‌بیت علیه‌السلام بود.

حجت‌الاسلام ایروانی بابیان اینکه نهضت امام حسین علیه‌السلام دو مرحله داشت؛ اذهان داشت: بخش دوم نهضت عاشورا توسط حضرت زینب (س) و امام سجاد علیه‌السلام انجام شد.

وی ادامه داد: باوجود مظلومیت‌ها، محدودیت‌ها و سختی‌های بسیاری که حضرت زینب (س) و امام سجاد علیه‌السلام با آن مواجه بودند؛ بابیان حقایق و اهداف نهضت عاشورا، آن‌ را تکمیل کردند.

امام‌جمعه جدید درگز گفت: خداوند برای هدایت زندگی انسان‌ها در طول حیاتشان نشانه‌های بسیاری قرار می‌دهد.

وی افزود: ما باید این نشانه‌های را بشناسیم و از آن‌ها عبرت بگیریم؛ چراکه طول عمر انسان بسیار اندک است و روزهای زندگانی انسان به‌سرعت می‌گذرد؛ بنابراین باید به دنیا به چشم وسیله کسب آخرت بنگریم و برای داشتن آخرت بهتر از آن استفاده کنیم.

خطیب جمعه درگز اذعان داشت: جسم و نفس انسان باید در خدمت روح، دین و اعتقادات انسان باشد.

وی ادامه داد: انسان باید همواره خود را آماده مرگ و روز قیامت کند و از دوره جوانی‌اش برای آینده اخروی خود بهره گیرد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *