دی ۱۲ام, ۱۳۹۵

اهمیت سوادآموزی در اسلام را می‌توان از ۷۵۰ آیه قرآن درک کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، ماموستا عبدالله حیدری شنبه شب در جلسه گرامیداشت سالروز نهضت سوادآموزی در بانه که با حضور معاون نهضت سوادآموزی استان کردستان و جمعی از آموزشیاران و مسوولان آموزش و پرورش بانه برگزار شد، اظهار داشت: در قرآن کریم ۷۵۰ آیه راجع به سوادآموزی و خواندن و یادگیری وجود دارد در حالی که آیات مربوط به حلال و حرام و اصول اسلام ۵۰۰ آیه است که نشانگر اهمیت دین اسلام به سوادآموزی است.

حیدری با اشاره به اینکه دین اسلام، دین سواد است، گفت: در هیچ یک از ادیان دیگر از جمله تورات و انجیل، به صورت علنی اشاره‌ایی به سواد نشده است ولی دین اسلام بارها مردم را به آموزش و یادگیری علم حتی در دورترین نقطه جهان تشویق و ترغیب می‌کند.

امام جمعه بانه دستاوردهای علمی مسلمانان را در سده‌های قبلی قابل توجه دانست و اظهار داشت: اروپاییان از بسیاری از علوم مسلمانان استفاده  کردند و در علم از ما پیشی گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید با تجهیز خود به علم و ایمان و دانش باید عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند و یکی از راه‌های اصلی جبران این عقب‌ماندگی‌ها سوادآموزی است که باید برای تمام افراد بیسواد و کم‌سواد اجرا شود.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *