شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۵

727096

اقتصاد مقاومتی؛ از شعار تا اقدام عملی

دولت آینده باید از تجربه شکست دولتی که به جای توجه عملی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال ایجاد رابطه با آمریکا بود؛ پند بگیرد و این راه شکست خورده را دوباره طی نکند.

به گزارش درگزخبر، با آنکه هر روز شاهد شنیدن شعارهای رنگارنگ با موضوع تولید داخلی از زبان مسئولان هستیم؛ اما متاسفانه تولید کنندگان و کارآفرینان شهرستان درگز که در صنعت و اشتغالزایی منطقه نقش بسزایی دارند؛ به خاطر عدم حمایت و برنامه ریزی مسئولان هر روز بیشتر منزوی تر شده‌اند.

شهرک صنعتی درگز که می توانست تبدیل به نماد پویایی و اقتصاد شهرستان و محل کسب درآمدهای حلال مردم این شهر مرزی و محروم باشد؛ امروز در واقع یک مکان ساکن و متروکه شده‌است و این شهرستان که از منابع طبیعی و ظرفیت های ذاتی فراوانی برخوردار است؛ امروز از وجود کارخانه‌های فعال بی بهره است و تاکنون نیز نتوانسته است برای تعداد زیادی از جوانان بیکار خود چاره‌ای اندیشی کند.

خبر مرتبط:  آبرسانی به ۲۱۰۰۰۰۰ نفر تا پایان سال

 هر چند تولید، اقتصاد مقاومتی، واحدهای تولیدی، اشتغال، واردات و صادرات واژه‌هایی هستند که هر روز از رسانه‌های مختلف بیشتر شنیده می شود؛ اما مشکل اصلی از آنجاست که با وجود این همه شعار، هر روز بیشتر شاهد تعطیلی و تعدیل نیروی کارخانه‌ها هستیم.

 اجرای طرح‌های اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی شعاری است که سال‌ها توسط دولت‌مردان در رسانه‌های گروهی مطرح شده است؛ شعاری که هرچند زیباست اما در عمل نه تنها حمایتی از سوی دولت جهت تحقق آن به درستی انجام نشده است؛ بلکه بیشتر تولیدکنندگان شهرستان درگز تا به امروز زیر فشار تعهدات بانک‌ها، واردات بی‌رویه و بی نظم برنامه‌های اقتصادی دولت، فلج شده‌اند.

خبر مرتبط:  اعزام تعدادی از اقشار کم درآمد مردم درگز به سفر زیارتی مشهد+تصاویر

روزگاری در همین شهر محصولاتی مانند پارچه، ماکرونی، رب و غیره تولید می شد؛ اما متاسفانه امروز کارخانه‌های آن تبدیل به لانه کبوتر‌ها شده است و جوانان جویای کار درگزی برای معیشت مجبور به مهاجرت به مرکز استان شده‌اند که خود مشکلات متعدد اجتماعی را به وجود آورده است.

 امیدواریم این یادداشت تلنگری باشد برای دولتی که در آستانه تحویل سکان قدرت به دولت جدید است تا در فرصت باقی مانده اقدام عملی به دور از شعارزدگی انجام دهد؛ و اندرزی باشد برای دولت جدیدی که در آینده نه چندان دور، مسئولیت این کشور منحصر به فرد و انقلابی را به عهده خواهد گرفت.

خبر مرتبط:  اختصاص ۳۰ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهور به البرز/کمبود فضای نمایشگاهی دغدغه مراکز صنعتی البرز است

دولت آینده باید از تجربه شکست دولتی که به جای توجه عملی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال ایجاد رابطه با آمریکا بود؛ پند بگیرد و این راه شکست خورده را دوباره طی نکند.

 انتهای پیام/

اخبار تصادفی:

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


یک پاسخ به “اقتصاد مقاومتی؛ از شعار تا اقدام عملی”

  1. China می‌گه:

    I think you hit a buslyele there fellas!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *