آبان ۱۷ام, ۱۳۹۶

افشای حمله هکری شدید به ترامپ در چهار سال قبل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، بررسی ها نشان می دهد هکرهایی که این آدرس های اینترنتی را سرقت کرده بودند فعالیت های خود را از روسیه انجام می دادند.

اگر چه گردانندگان فعالیت های تجاری ترامپ هرگونه سرقت اسامی دامنه متعلق به وی را تکذیب کرده اند، اما بررسی سوابق حملات سایبری به منظور هک آدرس های اینترنتی توسط متخصصان امنیت اطلاعات نشان می دهد که چنین مساله ای صحت داشته است.

پس از هک شدن آدرس های اینترنتی متعلق به ترامپ، کاربران رایانه های بازدیدکننده از این سایت ها به طور ناخواسته به سرورهایی در سنت پطرزبورگ روسیه هدایت می شدند. این سرورها آلوده به نرم افزارهای مخرب بودند و از آنها برای سرقت کلمات عبور و ارسال هرزنامه یا باج افزار استفاده می شد.

هنوز مشخص نیست چه تعداد از کاربران اینترنت قربانی این حملات شده اند و چه حجم از اطلاعات و داده ها به این شکل سرقت شده است. همچنین هنوز هویت دقیق هکرهای روس و وابستگی آنها مشخص نشده است.

پیش از این هکرهای روس به حمله به شبکه های رایانه ای حزب دموکرات آمریکا در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و ارسال تبلیغات و پیام های تحریم آمیز در شبکه های اجتماعی به نفع ترامپ متهم شده بودند و مشخص نیست این هکرها با هکرهای چهار سال قبل دامنه های متعلق به ترامپ ارتباطی داشته اند یا خیر.

از جمله مهم ترین آدرس های اینترنتی هک شده در این حملات در آگوست و سپتامبر سال ۲۰۱۳ می توان به donaldtrump.org، donaldtrumpexecutiveoffice.com، donaldtrumprealty.com  و  barrontrump.com اشاره کرد.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *