اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۶

افزایش دروغ و فریب در جامعه، نتیجه از بین رفتن سرمایه اجتماعی است

معاون فرماندار درگز گفت: مسئول روابط عمومی باید در پی ایجاد فضای امید و نشاط بوده و تلاش کند تا سرمایه اجتماعی در جامعه افزایش پیدا کند؛ افزایش دروغ، فریب و کلاهبرداری در جامعه نتیجه از بین رفتن سرمایه اجتماعی است.

به گزارش درگزخبر؛ حسن کاظمی صبح امروز در جلسه روابط عمومی های ادارات شهرستان که با حضور خبرنگاران برگزار شده بود، روابط عمومی را قلب تبپنده هر اداره دانست و اظهار کرد: چنانچه بخواهیم اقدامات ماندگار و کلانی را دنبال کنیم باید همراهی لازم را با روابط عمومی خود داشته باشیم.

وی افزود: چنانچه روابط عمومی، خود را منفک و جدا از سایر قسمت ها بداند، هیچ وقت اهداف عالی سازمان محقق نشده و خطی مشی های مدیران به سرانجام نخواهد رسید.

معاون فرماندار درگز، پرداختن به بحث فضای مجازی را یکی از وظایف مسئولان روابط عمومی خواند و تاکید کرد: مسئول روابط عمومی باید در فضای مجازی پیشرو بوده و اجازه ندهد گروهها و کانالهایی که بعضا هویت مشخصی هم ندارند اخبار مربوط به آن نهاد را مطابق نظریات خود ساخته و پرداخته کرده و منتشر کنند.

کاظمی عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم ارتباط سازنده و موثری را با مخاطبان خود برقرار کنیم، باید اخبار ما از درگاه موثق و معتبری به نام روابط عمومی عبور کند؛ اما متاسفانه امروز روابط عمومی های ما نقش تشریفاتی داشته و فقط نامی از آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی یک هنر و تکنیک است، تشریح کرد: موفقیت در امر روابط عمومی به عوامل مختلفی بستگی دارد و در صورت محقق شدن این عوامل، هم مخاطب جذب شده و هم عملکرد اداره و مدیر آن به خوبی انعکاس داده خواهد شد.

معاون فرماندار درگز تبیین کرد: مسئول روابط عمومی باید در پی ایجاد فضای امید و نشاط در بین مردم و همکاران خود بوده و تلاش کند تا سرمایه اجتماعی در جامعه افزایش پیدا کند؛ افزایش دروغ و فریب و کلاهبرداری در جامعه نتیجه از بین رفتن سرمایه اجتماعی است.

کاظمی گفت: امروز چنانچه فضای نشاط و شادابی در جامعه فراهم نشود نخواهیم توانست مشارکت مردمی را به وجود بیاوریم؛ این عمل هم محقق نخواهد شد مگر با صداقت و اخلاص و تلطیف فضا برای حضور مردم.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح روش های انتقاد سازنده پرداخت و گفت: فردی که اقدام به انتقاد می کند باید توجه داشته باشد که در مقام داوری برآمده است و باید اطلاعات کافی در خصوص تشخیص سره از ناسره داشته باشد؛ در ضمن پیشنهاد دادن راهکار و دفاع از نقد صورت گرفته باید یکی از ویژگیهای مهم منتقدین باشد.

خاطرنشان می شود در پایان این جلسه مسئولین روابط عمومی ادارات و خبرنگاران شهرستان به بیان مشکلات خود پرداختند و مصوباتی هم در دستور کار قرار داده شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *