تیر ۲۴ام, ۱۳۹۶

اعتراض شهروندان درگزی به نبود متخصص رادیولوژیست در درگز

سرگردانی، هزینه بالا، تشدید بیماری، از دست دادن وقت، رنج و مشقت بیماران تنها بخشی از مشکلاتی هستند؛ که بیماران درگزی نیازمند به سونوگرافی به خاطر عزیمت به شهرستان‌های مجاور با آن مواجه هستند.

به گزارش درگزخبر، تعداد زیادی از شهروندان و مراجعین درگزی به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان درگز نسبت به نبود متخصص رادیولوژیست در این بیمارستان به شدت معترض و خواستار رفع این مشکل هستند.

مشکل سونوگرافی ازجمله مشکلات این بیمارستان است؛ که به‌صورت دوره‌ای خود را نشان می‌دهد و نبود متخصص رادیولوژیست این بخش از بیمارستان را نیمه تعطیل کرده است.

در مدت تعطیلی بخش سونگرافی بیمارستان، در صورت نیاز بیماران و مراجعین، توان پاسخگویی به آنها وجود ندارد و آنان مجبور هستند به شهرستان‌های مجاور عزیمت کنند.

بخش سونوگرافی درگز دارای دو متخصص بود که به‌صورت دوره‌ای این بخش از بیمارستان درگز را اداره می‌کردند که با نبود یک متخصص، این بخش از بیمارستان، دو هفته در ماه تعطیل‌ شده است.

سرگردانی، هزینه بالا، تشدید بیماری، از دست دادن وقت، رنج و مشقت بیماران تنها بخشی از مشکلاتی هستند؛ که بیماران نیازمند به سونوگرافی به خاطر عزیمت به شهرستان‌های مجاور در پی نیمه تعطیلی بودن بخش سونوگرافی بیمارستان درگز با آن مواجه هستند.

خلیل پاریاب رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در شهرستان درگز دو رادیولوژیست در بخش سونوگرافی بیمارستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه یکی از متخصصین، دچار بیماری شده و در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد؛ بنابراین تا بازگشت این متخصص، بخش سونوگرافی دو هفته در ماه قادر به پاسخگویی نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز خاطرنشان کرد: تخصیص متخصص به بیمارستان امام خمینی (ره) درگز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی است؛ که با توجه به تعداد فارغ‌التحصیلان در هرسال و توزیع آن در سطح استان و کشور، محدودیت توزیع وجود دارد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر متخصصینی که در دوره طرح ضریب کا هستند؛ بنا به مقررات طرح تحول سلامت اجازه تأسیس مطب در زمان این طرح را ندارند.

پاریاب در خصوص نبود بخش خصوص سونگرافی در شهرستان درگز نیز اذعان داشت: دایر نمودن مطب متخصص در بخش خصوصی اجباری نیست و شبکه بهداشت نمی‌تواند متخصصین را مجبور به دایر نمودن مطب در شهرستان نمایند.

وی تأکید کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز از ایجاد هرگونه آزمایشگاه سونوگرافی و مطب تخصصی به ‌صورت خصوصی در این شهرستان، به‌شرط رعایت مقررات قانونی و داشتن مسئول فنی، استقبال می‌کند و همکاری لازم را خواهد داشت.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *