آبان ۱۶ام, ۱۳۹۶

استفاده از توانایی زنان در تولیدات داخلی و بازاریابی بین‌المللی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از خبرنگار مهر، اطهره نژادی در همایش تخصصی مشاورین بانوان شهرک‌های صنعتی کشور که ظهر سه‌شنبه در فرمانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه یکی از بحث‌های روز دنیا بازاریابی اجتماعی است، اظهار داشت: زن و مرد هنگام مراجعه به بازار آنچه که موجود است را خریداری می‌کنند و مشاهده می‌شود برندهای موجود در بازار درجه یک نیستند در حالی که بازاریابی اجتماعی می‌تواند در جهت خرید آسان و اطمینان بسیار مؤثر باشد.

وی بیان داشت: شما بانوان مشاور در شهرک‌ها باید مطالبات اجتماعی خود را از مسئولان عنوان و از تولیدات داخل حمایت کنید.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت آمور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری خطاب به بانوان مشاور عنوان کرد: در صنعت فضای بسیار زیادی برای خلاقیت زنان وجود دارد اصول اکولوژی صنعتی را در استان‌ها پیاده کنید تا موضوع برایتان روشن شود.

وی بیان داشت: برگزاری دوره‌های بلند و کوتاه مدت بازاریابی دیجیتال فرصت خوبی برای بانوان فراهم می‌کند تا تولیدات زنان با کمترین واسطه به فروش برسد. همچنین دوره‌های ویژه برای به روزرسانی اطلاعات به فعالان باید ارائه شود.

بحث مد و لباس ایرانی برای ترویج مد در کشور نیست

نژادی افزود: در دولت دوازدهم بحث مد و لباس ایرانی را پیگیری می‌کنیم؛ نه برای این که مد را ترویج دهیم بلکه از هویت و فرهنگ ایرانی حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر تولیدات داخلی محقق می‌شود، گفت: باید از بازاریابی بین‌المللی و تولیدات داخلی بهره بگیریم و نباید از توانایی زنان در تحقق این امر غافل بود بلکه باید حمایت کرد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت آموز زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: بانوان فعال اقتصادی می‌توانند از کلینیک‌های مشاوره مدیریت نیز بهره ببرند. در دنیا انتقال تجربه از مهم‌ترین موارد دانش محسوب می‌شود زیرا خطا را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه طرح منتورینگ، اوستا شاگردی بسیار در این باره مؤثر بوده است، افزود:‌ در این طرح فرد برای شروع کار به مدت ۶ ماه از استاد خود بهره‌مند می‌شود تا دچار ورشکستی نشود.

بانوان باید برای خود شبکه تشکیل دهند

نژادی عنوان کرد: بانوان باید برای خود شبکه تشکیل دهند این هم‌افزایی را در پی دارد و موجب می‌شود بانوان ریسک‌پذیر بوده و در حوزه‌های مختلف وارد کار شوند.

وی ابراز داشت: نمی‌شود صرفاً در اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها و یا پروژه‌ها زنانه و یا مردانه حرکت کرد. باید هر دو این جنسیت و توانایی‌ها و نیازمندی‌های آنان در نظر گرفته شود.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت آموز زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری خطاب به مشاوران اظهار کرد: در دنیا برند شغل‌های سبز داریم. شما باید وضعیت شغل و محیطی که زن در آنجا قرار دارد و ارگونومی را بررسی کنید و مطالبات خود را از مسئولان عنوان کنید.

وی با اشاره به طرح تاب آور بیان کرد: منظور از این طرح تاب آور اجتماعی است نه این که فرد مجبور به کار در هر شرایطی باشد. تاب‌آوری نشاط جامعه و در پی آن پیشرفت را حاصل می‌کند.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *