آبان ۱۸ام, ۱۳۹۶

اخبار تایید نشده از استعفای رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درگزخبر به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر استعفای «نجیب‌الله احمدزی» از سمت ریاست کمیسیون انتخابات افغانستان، «گلاجان عبدالبدیع صیاد» سخنگوی این کمیسیون گزارش‌های منتشر شده را رد کرد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان به «طلوع» گفت: احمدزی رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان استعفا نداده و  ریاست جمهوری نیز حکمی مبنی بر برکناری وی از این سمت صادر نکرده است.

در حالی که عدم حضور احمدزی در نشست‌های اخیر این کمیسیون گمانه‌زنی‌ها مبنی بر استعفای وی را تقویت کرده است، اما سخنگوی کمیسیون انتخابات تصریح کرد احمدزی به دلیل مسائل شخصی نتوانسته در نشست‌های این کمیسیون حضور یابد.

این در حالی است که چندی پیش اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با صدور فرمانی «محمد وریماچ» رئیس دبیرخانه و تعدادی از مسئولان کمیسیون‌ انتخابات این کشور را به دلیل فساد اداری برکنار کرد.

با وجود برکناری رئیس دبیرخانه و تعدادی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان، جریان‌های سیاسی و نهادهای ناظر کار کمیسیون انتخابات این کشور را مستقل ندانسته و خواستار انحلال آن شده‌اند.

«نعیم اصغری» از اعضای ارشد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان نیز هفته گذشته به کمیسیون انتخابات افغانستان هشدار داد تا استقلال عمل خود را حفظ کند.


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *