دی ۷ام, ۱۳۹۶

احیای پارک ملت درگز نیازمند اعتبار دو میلیاردی

درگز- شهردار درگز عنوان کرد:با توجه به اینکه برای احیای پارک ملت، اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان مورد نیاز است، در وهله اول پروژه جداسازی آب شرب از غیر شرب برای آبیاری فضای سبز را در دست بررسی قرار داده ایم.

به گزارش درگز خبر؛ رمضان یزدان‌پناه که اکنون قریب به یک ماه است به عنوان شهردار درگز منصوب شده است، در گفتگویی به تشریح برنامه های آتی خود پرداخت و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان درگز که در شمال شرقی ترین نقطه کشور واقع شده و وجود محرومیت هایی که در سطح کلان به بن بست بودن شهر بر می گردد لازم است بتوانیم در بحث مبلمان و تهیه حداقل نیازهای اولیه شهری، با تعامل و همدلی ادارات و مشارکت مردم گوشه ای از خدمات متناسب با فرهنگ مردم این شهر را ارائه دهیم.

شهردار جدید درگز با اشاره به اینکه شهرداری قصه پر غصه است تصریح کرد: مجموعه شهرداری از جمله نهادهایی است که پرسنل زیادی در آن مشغول به کار و فعالیت هستند و ضرورت دارد در ابتدای امر سازماندهی امورات داخلی مجموعه به درستی انجام شده و پس از آن به برنامه های عمرانی شهر پرداخته شود، چرا که با توجه به بدهی های فراوان این مجموعه، پرداخت حقوق کارکنان با اختلال مواجه شده و شاهد ایجاد نارضایتی هستیم.

وی افزود: مبلمان شهری یکی از مهمترین مسائلی است که به یک شهر روح بخشیده و باعث ایجاد شور و شعف در بین مردم می شود، لذا نیاز است تا در این بخش با ایجاد پایگاه ها و استفاده از ظرفیت کاروان های فرهنگی و اطلاع رسانی در محافل عمومی به جمع اوری عقاید و ایده ها پرداخته و متناسب با آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

یزدان پناه تشریح کرد: مد نظر است در خصوص طراحی المان های شهری با در نظر گرفتن سابقه تاریخی شهر، از ظرفیت افراد جوان و هنرمند شهر بهره بده و با راه اندازی خانه فرهنگ در پارک شادی شهرستان، شاهد حضور و بروز ایده ها و طرح های این عزیزان باشیم.

شهردار درگز اظهار کرد: بازیافت و ساماندهی پسماند یکی از مسائلی است که تاکنون چندین مرتبه از طریق عقد قرداد با شرکت های خدماتی در سطح شهر اجرا شده ولی با توجه به عدم تامین منابع مالی، با رکود و شکست مواجه شد و اکنون روزانه چندین تن زباله در اطراف شهر دپو شده و هیچ استفاده از آن نمی شود.

وی افزود: در نظر داریم در بحث ساماندهی پسماند از توان بخش خصوصی استفاده کنیم تا بتوانیم به درستی تفکیک زباله را در محل انجام داده و از هدر رفت آن جلوگیری کنیم تا با این حرکت هم نقش خود در جلوگیری از قطع شدن درختان و اتمام معادن را ایفا کرده و هم موجبات کارآفرینی عده ای از افراد نیازمند را فراهم اوریم.

یزدان پناه با اشاره به ضرورت احیا پارک ملت درگز عنوان کرد: این پارک با وجود اینکه دارای بیشترین حجم از فضای سبز بوده و به دلیل وسعت زیاد، پتانسیل بالایی جهت ایجاد شهربازی دارد، متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته و اعتبارات اختصاص داده شده برای پارک، پاسخگوی تامین هزینه های آن نیست

شهردار درگز ادامه داد: با توجه به اینکه برای احیای پارک ملت، اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان مورد نیاز است، در وهله اول پروژه جداسازی آب شرب از غیر شرب برای آبیاری فضای سبز را  در دست بررسی قرار داده ایم که در این راستا از توان بخش خصوصی و سرمایه گزاران این بخش کمک می گیریم.

وی افزود: در بحث بافت حاشیه شهر و نوسازی ساختمان های قدیمی کار سختی در پیش داریم چرا که تاکنون هیچ اقدامی در جهت عملیاتی ساختن این مساله صورت نگرفته و طرح های تفصیلی همچنان دست نخورده باقی مانده است.

یزدان پناه با بیان اینکه اگر مساله موقعیت قرارگیری ساختمان ها و تراکم جمعیت مورد نظر قرار می گرفت امروز شاهد بروز جلوه روستایی در ساختمانهای شهر نبودیم تاکید کرد: لازم است شهرداری و شورای محترم شهر با همکاری مشاورین و صاحب نظران با حداکثر توان خود و استفاده از طرح های تفصیلی اقدام به اصلاح ساختار شهری کنند چرا که بهبود بخشیدن این مساله در حالی که حدود ۲۰ الی ۲۵ سال است که از سیکل اداری خارج شده و افراد با تصمیم گیری های شخصی موجبات نامنظمی و از هم گسیختگی آن را فراهم کرده اند کاری بسیار سخت خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهرستان درگز به عنوان یک شهر مرزی و درگاه ورود کشورهای همسایه به داخل ایران، باید با داشتن جلوه زیبا و ساخت المان هایی متناسب با پیشینه تاریخی شهر، محلی برای صدور تمدن اصیل ایرانی و جذب گردشگر از سایر شهرها و کشورها باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *