آذر ۱۴ام, ۱۳۹۵

آذری: با تحریم لیگ قهرمانان آسیا مخالفم/ AFC تحت تاثیر فضای سیاسی خاورمیانه است

سعید آذری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا و شیطنت احتمالی عربستانی‌ها برای نیامدن به ایران مانند سال قبل، اظهار کرد: ما سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را داریم که تصمیم‌گیری در این سطح بر عهده آن‌ها است. سیاست‌هایی که این دو اعمال می‌کنند، استراتژی ما برای شرکت در مسابقه‌ها را تعیین می‌کند. ما قرار است به عنوان نماینده ایران در مسابقه‌های بین‌المللی شرکت کنیم بنابراین این مسئله به دیپلماسی ورزش ایران مربوط می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا دیپلماسی فوتبال ایران در AFC را تاکنون موفق می‌دانید یا خیر، گفت: اکنون فوتبال آسیا تحت تاثیر فضای سیاسی موجود در خاورمیانه قرار گرفته است و سیاست حاکم بر AFC هم کاملا تحت تاثیر این مسئله است. تقریبا قدرت اصلی دست این گروه است و فوتبال ایران هر دیپلماسی هم داشته باشد مقابل موجی که وجود دارد شکست می‌خورد.

آذری افزود: فوتبال ما برای مخالفت با نظر سعودی‌ها مبنی بر میزبانی ایران از آن‌ها در کشور سوم، تنها می‌تواند از حربه تحریم مسابقه‌ها استفاده کند که با توجه به وضعیت خوب فوتبال ایران، من مخالف تحریم مسابقه‌ها هستم. قدرت اصلی دست آن‌هاست و در مبانی دیپلماتیک با نیرویی قوی‌تر روبه‌رو هستیم که زورگویی می‌کند. مصداق بارزش این است که سوریه ما را به آن زمین خراب کشاند تا آنجا بازی کنیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنین گفت: تصمیم‌هایی که در این سطح گرفته می‌شو فرافوتبالی است و از سیاست‌های منطقه خاورمیانه تاثیر می‌گیرد که در AFC هم نفوذ زیادی دارد. نمی‌توانم به دیپلماسی فدراسیون فوتبال ایران چندان خرده بگیرم چون با نیروی بزرگی روبه‌رو است.

او در ادامه گفت: تنها پیشنهادم به فدراسیون و سازمان لیگ این است که به نماینده‌های ایران کمک کنند و هر کاری که می‌توانند بکنند تا خودشان باعث تضعیف تیم‌های ایرانی نشوند. ان‌شاءالله استقلال هم در پلی‌آف پیروز می‌شود و نمایندگان ایران به عدد ۴ می‌رسد.

آذری درباره وضعیت این روزهای ذوب آهن هم گفت: تیم ما کم کم به آنچه می‌خواهد نزدیک می‌شود. ذوب آهن با هارمونی زیاد حرکت می‌کند و کادر فنی به خوبی تیم را هدایت می‌کند. همه اعضای تیم و باشگاه با حمایت هیات مدیره و مدیرعامل کارخانه کار می‌کنند و تیم در مسیر خوبی قرار گرفته است. این مسئله باعث نمی‌شود مغرور شویم و فکر نمی‌کنیم که به همه چیز رسیده‌ایم. مسیر سختی داریم و سعی می‌کنیم به اهداف متعالی خود برسیم.

انتهای پیام


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *